Fotbal

V Tottenhamu vidím jen sobecké hráče. Jsou zvyklí hrát o nic, zuřil trenér Conte

V Tottenhamu vidím jen sobecké hráče. Jsou zvyklí hrát o nic, zuřil trenér Conte
Antonio Conte | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Tottenhamu mají za sebou další znepokojivý zápas. Na hřišti posledního Southamptonu vedli ještě 15 minut před koncem o dva góly, přesto utkání skončilo remízou. Trenér Spurs Antonio Conte si před novináři nebral vůbec žádné servítky a do svých svěřenců se pořádně obul. Vypadá to, že jeho budoucnost v klubu se rychlým tempem blíží ke konci.

Tottenham neprožívá příliš povedenou sezonu. Tým ze severního Londýna již vypadl ze všech pohárů a v Premier League mu patří aktuálně čtvrté místo. Oproti svým pronásledovatelům v podobě Newcastlu, Liverpoolu a Brightonu má odehráno o několik utkání více. V sobotu v podvečer přišla další nečekaná ztráta na hřišti Southamptonu, kde svěřenci trenéra Conteho pouze remizovali 3:3, přestože 3:1 vedli. 

"Nejsme tým. Jsme jen 11 hráčů, kteří jdou na hřiště. Vidím sobecké hráče, kteří si nechtějí navzájem pomoci a do zápasu nedávají srdce. Do teď jsem se snažil celou situaci v klubu skrývat, ale už to dál nejde," odpálil trenér Conte rozbušku hned na začátku pozápasové tiskové konference. 

"Každou sezonu je to tu stejné. Za přestupní období má klub zodpovědnost stejnou jako trenér. Ale kde jsou ti hráči? Já vidím pouze 11 hráčů, kteří hrají sami za sebe," nebral si servítky a následně začal mluvit o Tottenhamu z pozice kouče ve třetí osobě. "V Tottenhamu jsou na to zvyklí. Nehrají o nic důležitého. Nechtějí hrát pod tlakem a stresem, je to pro ně jednoduchá cesta. Je to příběh Tottenhamu posledních 20 let. Nic nevyhrál. Proč?" ptal se rozčíleně italský trenér. 

Související obsah

​Zkušený kouč, který v minulosti vedl Juventus, Chelsea nebo Inter, dále zmínil, že jeho hráčům chybí hrdost ke klubu. "Hrajeme pro znak na dresu. Hrajeme proto, aby fanoušci na nás byli hrdí. Potřebujeme oheň v očích. I pro fanoušky je toto neakceptovatelné. Jezdí za námi, platí za lístky. Takový výkon prostě není možný," rozčiloval se Conte. "Neustále hledáte výmluvy pro hráče. Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Můžete pořád měnit trenéry, ale pokud budou v klubu pokračovat tímto způsobem, situace se nezmění. Věřte mi," pokračoval v plamenném projevu. 

Antonio Conte má v Tottenhamu platnou smlouvu do konce sezony a pořád platí, že o jeho budoucnosti se rozhodne až tehdy. Po sobotní tiskové konferenci ale možná vše nabere mnohem rychlejší spád. 

Tottenham v Lize mistrů vypadl s AC Milán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události