Fotbal

Olayinku čeká tvrdý trest, přijde o derby? Nepochopitelný zkrat, zuřil Trpišovský

Olayinku čeká tvrdý trest, přijde o derby? Nepochopitelný zkrat, zuřil Trpišovský
Peter Olayinka | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Slavia nevyhrála v lize už třetí venkovní zápas za sebou. I kvůli tomu se na ni v tabulce dotáhla bodově pražská Sparta. Situace je pro ni ještě o to vážnější, že na několik zápasů přijde o svoji oporu Petera Olayinku, který byl v závěru utkání proti Liberci vyloučen, když hlavou udeřil protihráče Ndefeho. Na výši trestu od Disciplinární komise FAČR si teprve počká, ale je možné, že nestihne ani klíčové utkání proti Spartě. Na svého svěřence byl po utkání nazlobený i trenér Trpišovský.

Slavia vedla v Liberci 2:1. Po otočce ve skóre měla utkání pod kontrolou, soupeře nepouštěla na své polovině skoro k míči. Pak ale slávistický křídelník Peter Olayinka upadl ve vápně a dožadoval se penalty, která nepřišla. Následně vstal a hlavou udeřil do hlavy libereckého obránce Gigliho Ndefeho, za což viděl od rozhodčího Zelinky červenou kartu. 

"Jednoznačně to budeme řešit, za stavu 2:1 vůbec nebyl důvod k takové reakci. Navíc on byl v zápase jeden z nejlepších a nejaktivnějších hráčů. Měli jsme mít nadhled a dohrát to jinak. Nebo k té situaci vůbec nemělo dojít. Nebyl k tomu důvod," nechápal na pozápasové tiskové konferenci trenér Trpišovský, který se bude muset bez své opory obejít i v dalších zápasech. "Jedna věc je, že nás poslal do deseti, což pak zapříčinilo, jak jsme ten zápas dohrávali, a druhá, že nám bude chybět v dalších zápasech. Je to nepochopitelný zkrat, který se mu za těch pět let tady ještě nestal, řešit to s ním budeme a zajímá mě, jaký měl důvod, že takhle reagoval," dodal slávistický kouč. 

Slavia nakonec vedení 2:1 ztratila. V páté minutě nastavení vyrovnal z jedné z posledních akcí zápasu nigerijský útočník Victor Olatunji. "Nám se do té doby dařilo kontrolovat hru, být nebezpeční, domácí toho měli plné zuby, ale v momentě, kdy hrajete o jednoho méně, tak je to možná i důvod, proč jsme nedostoupili přihrávajícího Doumbiu, jeden hráč vám tam prostě chybí," řekl Trpišovský, který následně dodal, že i tak jeho svěřenci měli tu situaci ubránit. 

Související obsah

​​V neděli se tak na vedoucí Slavii dotáhla Sparta. Oba týmy nyní mají shodně 54 bodů, ale tým z Edenu je první díky lepšímu skóre. "Bude to tahání o každý bod. Konec se blíží, každý bod se počítá. Ty týmy jsou silné doma a důležité jsou právě body z venkovních zápasů. O to větší škoda, že bych dneska těžko hledal nějaké vady na našem výkonu. I přes ten těžký terén," řekl zklamaně Trpišovský. 

O osudu Petera Olayinky rozhodne Disciplinární komise FAČR příští týden. Pokud by dostal trest na čtyři zápasy a více, zmešká důležitý zápas na Letné proti Spartě. Jeden ze zápasů se mu odečte i po utkání MOL Cupu proti Bohemians. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události