Fotbal

Fanoušci Liberce vyvěsili ostudné choreo. Motivujte nás pozitivně, vyzývá klub

Fanoušci Liberce vyvěsili ostudné choreo. Motivujte nás pozitivně, vyzývá klub
Hráči Liberce slaví gól - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Fanoušci fotbalového Liberce si během sobotního utkání proti Slavii Praha udělali z ostudy kabát. V prvním poločase vyvěsili transparent, na kterém bylo napsáno: "Musíte do toho i dnes chodit jako moloděc!" A na sociálních sítích to vzbudilo velký rozruch. Redakce TN.cz proto kontaktovala tiskového mluvčího Slovanu Liberec, který se k situaci vyjádřil.

Utkání mezi Slovanem Liberec a Slavií Praha nabídlo atraktivní podívanou a čtyři góly. Domácí se dostali zásluhou Lukáše Červa do vedení, ale sešívaní skóre díky gólům Olayinky a Micka van Burena otočili. Prvně jmenovaný křídelník Slavie pak na konci zápasu viděl od rozhodčího Zelinky červenou kartu a Slovanu se podařilo v samotném závěru srovnat na 2:2. Tímto výsledkem utkání také skončilo. 

Jeden moment ze zápasu však na sociálních sítích vyvolal velký rozruch. Fanoušci domácích během prvního poločasu vyvěsili transparent s nápisem: "Musíte do toho i dnes chodit jako moloděc!" Moloděc je ruský výraz pro borce, pašáka nebo frajera. Vzhledem k probíhající ruské agresi na Ukrajině se tak jedná o značně kontroverzní vyjádření. Navíc byly u nápisu vyobrazeny podobizny fotbalistů v nečistém souboji. 

"Ano, zaznamenali jsme to, ale zatím k tomu neříkáme nic. Budeme se tím zabývat v příštím týdnu, kdy budeme vyhodnocovat celý zápas," řekl pro TN.cz tiskový mluvčí Slovanu Liberec Tomáš Čarnogurský. "Obecně můžu říct, že si na jednu stranu vážíme podpory všech věrných fanoušků, kteří nám chodí fandit a povzbuzovat nás, i když se nám v posledních zápasech tolik nedařilo. Na druhou stranu bychom si jako klub představovali, aby všechny jejich aktivity vedly k pozitivní motivaci našich hráčů, a ne k ničemu jinému," dodal. 

Související obsah

​Choreografie libereckých fanoušků vyvolala na sociálních sítích řadu nesouhlasných komentářů i z jejich vlastního tábora. "Jako fanouškovi Slovanu mi je z toho chorea spatně. Omluva aspoň ode mě," napsal jeden z nich. "Jako já jsem fanoušek Slovanu, ale uznávám, že ti, kteří vyrábějí chorea, nejsou úplně nejbystřejší," dodal další. Následné reakce se nesly v podobném duchu: "Být pod tou plachtou, tak se stydím vykouknout poté, co to sundají. Asi bych si pak zakryl hlavu a utekl ze stadionu."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události