APLIKACE TN.CZ
Tenis

Lehečka v Miami proletěl do 2. kola. Soupeře vyřídil za hodinu

Lehečka v Miami proletěl do 2. kola. Soupeře vyřídil za hodinu
Tenista Jiří Lehečka | Zdroj: profimedia.cz

Aktuálně nejlepší český tenista Jiří Lehečka naskočil do tenisového turnaje v Miami na jedničku. V úvodním kole hrál proti Argentincovi Coriovi, kterého ve dvou setech porazil 6:3 a 6:4. Tereza Martincová nestačila na Brazilku Haddadovou Maiaovou, a to i přesto, že ji dala ve druhé sadě kanára.

44. hráč světového žebříčku šel na hůře postaveného Coriu a byl velkým kurzovým favoritem. A roli v utkání naprosto jasně potvrzoval od prvních míčků. Hned ve druhém gemu svého soupeře brejknul a následně si došel perfektním servisem pro výhru 6:3. 

Stoprocentní byl také ve druhé hře, kde vzal Argentincovi jedno podání. Vzhledem k tomu, že podával jako první 67. hráč světového žebříčku, uhrál Argentinec o jeden gem více. Lehečka ale perfektní hrou postoupil do dalšího kola. 

Tam ho čeká Ital Musetti, který je na startu třetí desítky žebříčku. Oba hráči spolu hráli jednou, před měsícem zvítězil v Rotterdamu Lehečka výsledkem 2:1 po 130 minutách. 

Související obsah

Do akce šla v rámci prvního kola také Česka Tereza Martincová, která šla na přední Brazilku Haddadovou Maiaovou. Úvodní set šel až do tiebreaku, kde uspěla hráčka z Jižní Ameriky. 

Druhá sada nabídla naprosto dominanci Terezy Martincové, která vyhrála s kanárem 6:0 a šlo se do rozhodující hry. Česka ale na úžasnou hru nenavázala, sama prohrála 0:6 a končí. 

ATP Miami, 1. kolo: 

J. Lehečka – F. Coria 6:3, 6:4
Čas zápasu: 1:04

B. Haddadová Maiaová – T. Martincová 7:6(4), 0:6, 6:0

Čas zápasu: 2:18

Jiří Lehečka byl hostem i novácké Snídaně:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události