APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Bizarní nehoda při dostizích. Soupeřův kůň ukousl žokeji prst

Bizarní nehoda při dostizích. Soupeřův kůň ukousl žokeji prst
Žokej (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia.cz

Na Floridě se při dostizích stala hodně bizarní událost. Žokej Pablo Morales se připravoval ve startovacím boxu na svůj závod, když se po něm ohnal soupeřův kůň a ukousl mu prst na ruce. Čtyřiatřicetiletý muž byl okamžitě převezen do nemocnice, kde se podrobil operačnímu zákroku. Chvíli to dokonce vypadalo, že o malíček přijde. Lékaři však odvedli vynikající práci, a na amputaci tak nakonec nedošlo.

Čtyřiatřicetiletý Pablo Morales nebude na závody v klubu Tampa Bay Downs na Floridě vůbec vzpomínat v dobrém. V závodě měl jet na čtyřletém Nicolinovi, na trať ale vůbec nevyrazil. 

Krátce před startem se vedle něj objevil soupeřův kůň a ukousl muži prst. Morales ucítil pálení a poté si všiml, že mu z rukavice visí skoro ukousnutý prst.

"Nevěděl jsem, co se stalo. Cítil jsem jen bolest z rány a pak viděl visící prst. Věděl jsem, že je to opravdu špatné," uvedl na svém twitteru.

Proto musel okamžitě spěchat do nemocnice, kde se podrobil urgentní operaci. Ještě před ní znovu informoval fanoušky o své situaci. "Právě mířím na operaci. Můj prst byl skoro amputován. Doufám, že ho zachrání," napsal. Lékaři jeho prosby vyslyšeli a předvedli vynikající práci, díky níž sportovci prst opravdu zachránili. 

"Kousl mě kůň vedle mě," řekl žokej po úspěšném operačním zákroku. Co se stalo, se dozvěděl z videa, do té doby neměl tušení, že mu zranění způsobilo zvíře.

"Můj kůň udělal rychlý krok vpřed, a když jsem natáhl ruku, abych se přidržel tyče, otočil se tím směrem i kůň. Je to ta nejpodivnější nehoda, kterou jsem viděl," popsal celou situaci.

Související obsah

Nezapomněl ani informovat o svém současném zdravotním stavu a poděkoval za fantastickou podporu, které se mu dostalo. "Chtěl jsem vám všem poděkovat za vaše modlitby a přání. Operace dopadla dobře a mohli mi znovu připojit prst. Bylo to opravdu špatné. Uvidíme, jak se to vyvine v příštích týdnech, ale jsme optimističtí," uvedl.

Z následků nehody se teď bude hodně dlouho léčit. Rekonvalescence prý potrvá několik týdnů. 

Věhlasný český žokej Josef Váňa loni na podzim oslavil významné jubileum:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události