Hokej

Zohorna se v Torontu uvedl skvěle. Celý tým je ohromený jeho velikostí

Ještě před týdnem český hokejista Radim Zohorna nemohl najít cestu do tréninkové haly Toronta Maple Leafs. Po své úspěšné premiéře už mu trenér důvěřuje a líbí se i generálnímu manažerovi. Všichni v týmu jsou ohromeni jeho velikostí.

"Ani nevěděl, jak se dostat do haly. Máme nově vchod na jiné straně budovy," řekl v pátek podle sportsnet trenér Maple Leafs Sheldon Keefe o Zohornovi, který přišel do Toronta na začátku března z Calgary. "Moc toho o něm nevím," dodal Keefe.

Obecně pro většinu lidí z Toronta byl český útočník velkou neznámou. Radim Zohorna se sice objevil ve 33 zápasech NHL, ale během čtyř sezon více času strávil na farmě než v elitní soutěži. 

"Nevěděl jsem, že je to tak velký chlap," řekl William Nylander s úsměvem. Jeho český spoluhráč měří bez dvou centimetrů celé dva metry. "Je jako dva chlapi se dvěma hokejkami," řekl na jeho adresu brankář Toronta Samsonov. 

V novém působišti se Zohorna uvedl skvěle. Hned ve svém prvním zápase vstřelil gól a pomohl Torontu k výhře nad Ottawou 3:0 a byl jednou z hvězd zápasu. "Je to velký chlap a něco v něm je," řekl na adresu českého útočníka trenér Keefe. Další zápas už se Čechovi ani celému Torontu nepovedl. V noci na pondělí Maple Leafs prohráli 2:5 s Detroitem.

Související obsah

​"Je to kluk, který se nám líbil, když přišel z Česka. Naši skauti si myslí, že hrál velmi dobře hlavně na farmě Calgary," řekl k Zohornovi generální manažer Toronta Kyle Dubas. 

​Radim Zohorna vstoupil do NHL v dresu Pittsburghu a ve svém prvním utkání za Penguins dal rovnou gól. V první sezoně 2020/21 ale odehrál jen 8 zápasů. Další ročník to nebylo o moc lepší a v NHL se objevil jen v 17 utkáních. Na začátku této sezony změnil dres a odešel do Calgary. Ani zde se však neprosadil. U Flames si připsal 8 startů, než byl vyměněn do Toronta. 

Související obsah

​​Zohorna se do sestavy Maple Leafs dostal z farmy díky zranění některých hráčů základní sestavy. Ti by se však měli už brzy vrátit a český útočník nejspíše znovu zamíří do Toronta Marlies. Šanci by podle trenéra však mohl ještě dostat. "Určitě si svým úsilím zaslouží důvěru," řekl trenér Maple Leafs. "Nikdy nevíte, co vás může potkat. Můžeme ho potřebovat," dodal. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události