Hokej

Kämpfa v NHL ocenili za defenzívu. Čech pak vyrovnal osobní rekord v bodech

Kämpfa v NHL ocenili za defenzívu. Čech pak vyrovnal osobní rekord v bodech
David Kämpf v dresu Toronta | Zdroj: Profimedia.cz

Z Česka odcházel jako velmi produktivní mladý hráč a v NHL dokonale přijal více defenzivní roli, ve které je nyní jedním z nejlepších hráčů ligy. Útočník David Kämpf byl zařazen mezi patnáct nejlépe bránících hráčů v lize, v noci si pak bronzový medailista z posledního MS vyrovnal bodový rekord.

Patří mezi nejlepší hráče na vhazování ve svém Torontu a jeho třetí lajna je často nasazována proti těm nejlepším soupeřovým formacím. Za svůj defenzivní přínos je David Kämpf v NHL hodně ceněný a web The Athletic ho zařadil do první patnáctky nejlepších defenzivních centrů současnosti. 

Tato skupina hráčů je ceněna především v době, kdy se hraje hodně ofenzivně a hráči přepisují bodové milníky a dosahují na stovky bodů. Hráči, jako je například Kämpf, jsou pro své kluby naprosto nepostradatelným zbožím.

"Kämpf nemá v ofenzivě téměř co nabídnout, ale je elitní ve svém obranném pásmu a je solidním centrem třetí lajny. Těžké zápasy snáší o něco lépe, než je ligový průměr," popisují jeho kvality v článku na webu The Athletic. 

Související obsah

​Zařazen byl na třinácté místo po přezkoumání několika atributů, které redaktor Harman Dayal zkoumal od sezony 2020/21. Žebříčku vládne Patrice Bergeron, ale umístil se například také Aleksander Barkov, Nico Hischier, Jack Eichel či Anže Kopitar. 

I přes své nesporné kvality v defenzívě si Kämpf v noci vyrovnal svůj bodový rekord. Letos má v 77 zápasech 26 bodů, což se mu povedlo i v minulém ročníku. Tehdy dal ale 11 branek, letos jich má jen 7. Rekord si ale udělal v asistencích. 

Letos se Kämpf prosadil například proti Los Angeles:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události