Fotbal

Schick není součástí týmu. Půjde jinou cestou, řekl ke zranění útočníka Alonso

Schick není součástí týmu. Půjde jinou cestou, řekl ke zranění útočníka Alonso
Patrik Schick | Zdroj: Profimedia

Vleklé problémy s třísly Patrika Schicka pokračují. Český fotbalový útočník naposledy nastoupil 9. března, kdy proti Ferencvárosi odehrál dvě minuty. Německý deník Kicker nyní přišel s informací, že si hráč Leverkusenu dost možná do konce sezony nezahraje. Špatný zdravotní stav Patrika Schicka potvrdil i trenér Xabi Alonso.

V minulé sezoně byl Patrik Schick druhým nejlepším střelcem Bundesligy a pro celou fotbalovou Evropu se stal pořádně horkým zbožím. Rozhodl se ale v Leverkusenu zůstat, protože si chtěl v jeho dresu zahrát Ligu mistrů, kterou svými góly pomohl vybojovat. 

Letošní ročník je ale pro českého útočníka jedno velké trápení. Od listopadu loňského roku má problémy s třísly, kvůli čemuž už zmeškal čtrnáct zápasů Bundesligy a tři utkání Evropské ligy. Musel vynechat i úvodní kvalifikační duely české reprezentace na mistrovství světa. Zdravotní stav českého se stále nelepší, což v pátek potvrdil pro Kicker trenér Leverkusenu Xabi Alonso. "Patrik není součástí týmu. Rozhodli jsme se, že půjde jinou cestou," prozradil mladý španělský kouč. 

Související obsah

Schickův návrat na trávník se v nejbližší době očekávat nedá. "Teď ani příští týden s námi nebude. Jak to bude dál, nedokážu říct. Nejsem doktor," poznamenal zklamaně Alonso, kterému by se Schickovy góly v závěru sezony, kde Leverkusen bojuje o co nejlepší umístění v Bundeslize a vítězství v Evropské lize, velmi hodily. "Pro nás ani pro něho to není jednoduché. Musíme ještě počkat," dodal. 

Kromě bojů v Bundeslize čeká Leverkusen ještě semifinále v Evropské lize, ke kterému nastoupí 11. května proti AS Řím. Z toho důvodu požádal o přeložení ligového zápasu proti 1. FC Kolín, který se měl původně hrát 7. května, ale dojde k němu už o dva dny dříve. "V jiných zemích se to děje často. Jsme poslední německý tým v pohárech, může nám to pomoct," řekl Alonso. 

V posledním ligovém utkání Leverkusen porazil Lipsko a trefil se i Adam Hložek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události