Do konce La Ligy zbývá šest zápasů a zatímco je o titiulu pro Barcelonu téměř rozhodnuto, na druhém konci tabulky hned několik týmů svádí boj o setrvání ve španělské nejvyšší lize. Jsou jimi i hráči Valencie a Cádizu, kteří sehráli důležitý zápas o pozice. Cádiz vyhrál 2:1 a posunul se do "bezpečí" na 14. místo. To Valencia balancuje na 17. místě.
Valencia, kterou jsme zvyklí vídat spíše v první polovině tabulky, letos nezažívá dobrou sezonu. Vylepšit svou pozici a posunout se v tabulce mohla proti Cádizu, ale padla 1:2 a se 33 body je na 17. místě, tedy na poslední pozici zajišťující setrvání v La Lize. To Cádiz, který měl před vzájemným zápasem 32 bodů, postoupil na 14. pozici. Sestřih zápasu najdete pod titulkem článku.
Duel ze spodu tabulky nabídl také zápas Espanyolu s Getafe. Espanyol díky proměněné penaltě vyhrál 1:0 a dorovnal body soupeře. Oba týmy tak mají 31 bodů, Espanyol je o vzájemný zápas na 18. místě. Getafe, které prohrálo třetí ligové utkání v řadě, je předposlední, tedy na 19. příčce.
Do akce šlo i Atlético Madrid a proti Valladolidu to vypadalo na jednoduché tři body. Po 38 minutách vedlo už 3:0. Domácí ale utkání zdramatizovali. Prvně penaltu proměnil Larin a kontaktní gól dal Escudero. Valladolid, kterému patří 15. příčka, tlačil, ale jeho snahu o vyrovnání definitivně zhatil v 86. minutě obránce Joaquin Fernandez, který si poslal míč do vlastní sítě. A výhru zpečetil střídající Depay gólem na 5:2. Atlético s 66 body šlape druhému Realu Madrid na paty. Na městského rivala ztrácí dva body.
Výsledky La Ligy:
Cádiz - Valencia 2:1 (1:0)
branky: 39. Escalante (Sobrino), 46. Guardiola (Espino) – 51. Lino
Villarreal - Celtra Vigo 3:1 (2:1)
branky: 2. Jackson (Pino), 12. Jackson (Lo Celso), 70. Terrats (Pino) – 29. Larsen (Cervi)
Espanyol - Getafe 1:0 (1:0)
branky: 38. Joselu (pen.)
Valladolid - Atl. Madrid 2:5 (1:3)
branky: 42. Larin (pen.), 74. Escudero (Monchu) – 20. Molina (J. Giménez), 24. J. Giménez (Griezmann), 38. Morata (Griezmann), 86. J. Fernández (vla.)