Hokej

Gudas opět řádil, ostře sejmul i Kämpfa. Má jiný dres, hájil se řízný obránce

Vyřazovací boje NHL jsou pořádně tvrdá řežba a Radko Gudas je v tom jako doma. V nočním zápase proti Torontu tomu nebylo jinak. Ve druhé třetině dokonce sestřelil i svého krajana Davida Kämpfa. Po zápase přiznal, že vůbec nevěděl, kdo se stal jeho obětí. Podle útočníka Toronta byl tento zákrok už za hranou.

Hokejisté Floridy vedli po třech zápasech čtvrtfinálové série už 3:0 na zápasy. Ve čtvrtém utkání už ale Maple Leafs dokázali zabrat a ve FLA Live Areně vyhráli 2:1. Prohru Panterů neodvrátil ani Radko Gudas, který si při tvrdých soubojích u mantinelu nebral servítky. Ve 33. minutě to odnesl i český útočník David Kämpf. "Abych řekl pravdu, jsem ani nevěděl, že to je on. Nakonec bohužel jo, ale je to play-off hokej. To se stává. Má jiný dres, no," komentoval celou situaci po zápase Gudas. 

Kämpf už tolik důvodů k úsměvu ohledně tohoto souboje neměl. "Podle mě to bylo za hranou. Všiml jsem si, že to je on. Je to play-off. Nevím, jestli si on všiml, že to jsem já, nebo ne," řekl o zákroku svého krajana útočník Toronta. Z konečného výsledku se ale radovat mohl. "Řekli jsme si, že půjdeme zápas od zápasu. 0:3 nebylo pro nás nic dobrého, ale chtěli jsme do toho dát úplně všechno a urvat vítězství, což se nám povedlo. Jedeme domů a tam snad urveme další. Pak se může stát cokoliv," řekl 28letý hráč v rozhovoru pro televizi Nova. 

Související obsah

​Naopak Gudas byl zklamaný z výkonu svého týmu. "Určitě byli na nás připravení. Myslím, že my jsme byli připravení taky, ale nepředvedli jsme náš nejlepší výkon. Podle mě to byl jeden z nejnepovedenějších zápasů, co jsme zatím v play-off měli. Stejně si myslím, že jsme měli šance, abychom to vyrovnali. Musíme zase sklopit hlavu dolů, vrátit se do pozice, kde jsme byli předtím, a zbytečně neotáčet puk na modré čáře a udělat to těžké pro jejich obránce," řekl český obránce po zápase. 

Pátý zápas série se odehraje v noci na sobotu na ledě Toronta Maple Leafs. 

David Kämpf a Radko Gudas hodnotili zápas i vzájemný střet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události