MMA

Vémola ukázal neuvěřitelnou energii a vůli, řekl Procházka. Kincla zápas nudil

Dlouho očekávaný souboj mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou ve střední váze vyzněl lépe pro obhájce titulu. Kincl svého soupeře udolal na body. Řada fanoušků a expertů se po duelu shodla, že to nebyla příliš atraktivní podívaná, ale bývalý šampion UFC v polotěžké váze Jiří Procházka na to má trochu jiný názor. Poraženému vysekl poklonu.

Karlos Vémola měl v sobotu jedinečnou šanci se stát šampionem OKTAGONU v polotěžké a střední váze. Na Patrika Kincla si ale nepřišel. Většina zápasu se odehrávala u pletiva a Vémolovy pokusy srazit Kincla na zem nebyly příliš úspěšné. 

"Z hlediska toho, co tam Karel předvedl, to bylo unikátní. 25 minut soupeře tlačil a snažil se ho nějakým způsobem udolat," ocenil výkon Vémoly Jiří Procházka ve Víkendové Snídani.  "Možná pro spoustu fanoušků a zápasníků to bylo nudné a nekoukatelné. Já to ale vidím z pohledu zápasníka. Musím říct, že z jeho strany šla neuvěřitelná energie a vůle," dodal bývalý šampion v polotěžké váze nejprestižnější MMA organizace UFC, který se svého pásu vzdal kvůli zranění. 

Zároveň Procházka vysekl poklonu i vítěznému Patriku Kinclovi, který takticky zápas skvěle zvládl. "Patrik Kincl učinil změnu ve strategii. Přizpůsobil se hře, udělal změnu, a tím zvítězil. To je nádherné. Krásný boj," dodal Procházka na závěr. 

Související obsah

​S tím, že zápas nebyl úplně atraktivní, souhlasil po zápase i Patrik Kincl. "Diváci si zasloužili lepší zápas. Rozhodčí ho mohl vést daleko lépe. Zkoušel jsem s ním komunikovat, aby to roztrhal. A ne, že nás tam nechá... Jasně, byli jsme tam dva, ale pořád Karlos je dobrý zápasník a tenhle styl si umí protlačit, i já jsem věděl, jak se na něj připravit a odbránit ho. Z mého pohledu to byla nuda. Já jsem se tam nudil. Koukal jsem na rozhodčího, koukal jsem do lidí. Jsem z toho otrávený," řekl šampion střední váhy po zápase. 

Radost z úspěchu to ale Kinclovi úplně nevzalo. "Jasně, pocit vítězství, že mám ten pás a hrozně jsem ho zbil, mě samozřejmě uspokojuje, ale chtěl bych z toho cítit, že to byla dřina nebo že jsem něco trefil," dodal rodák z Hradce Králové. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události