MMA

Do 5. kola jsem šel s tím, že vedu, stěžuje si Vémola. Střední váze dává sbohem

Karlos "Terminátor" Vémola
Karlos "Terminátor" Vémola | Zdroj: Profimedia

Zápas o pás šampiona ve střední váze ovládl Patrik Kincl na body. Karlos Vémola to odnesl rozbitým obličejem, kvůli čemuž se podle svého vyjádření nedostavil ani na pozápasovou tiskovou konferenci, protože musel zamířit rovnou do nemocnice. Výsledek zápasu taky podle Vémoly ovlivnil fakt, že si před pátým kolem myslel, že vede.

Utkání mezi Kinclem a Vémolou se odehrávalo především u pletiva. Vémola se svého soupeře snažil dostat na zem, ale neúspěšně. Ten mu to vracel přesnými údery lokty a kolenem. I přes to, že měl "Terminátor" značně rozbitý obličej, myslel si před pátým kolem, že je ve výhodě. 

"Do pátého kola jsem šel s tím, že vedu. Kdybych věděl, že to tak není, nastoupil bych do posledního kola jinak a klidně bych riskoval i to, že se nechám knokautovat," uvedl v prohlášení na svých sociálních sítích Vémola. Výhru soupeře ale uznal. "Patrik je šampionem, tak to prostě je. Pokud chcete šampiona porazit, musíte ho přejet nebo ukončit, a to se mně bohužel nepovedlo," dodal smířlivě. 

Související obsah

​Vémola je aktuálním šampionem OKTAGONU v polotěžké váze, a tak musel do střední váhy hodně shazovat. To už ale znovu podstupovat nehodlá. "To, co jsem provedl svojí rodině, přátelům, týmu a všem okolo se shazováním do 84, už opakovat nebudu, takže do téhle váhy se vracet nechci. Žádný další hazardování s vlastním zdravím. Jsou tady na to mladší a lepší kluci a moje tělo už to prostě nedává, to je fakt," přiznal Vémola. 

Po zápase musel Vémola také čelit kritice, že nepodal soupeři ruku a nedorazil na tiskovou konferenci. "Mrzí mě, že jsem nedorazil na pozápasovou tiskovku, ale bohužel to moje oči v zápase dost odnesly a musel jsem rovnou do nemocnice na vyšetření. Kdo mě zná, tak ví, že respektuji soupeře a dokážu i po prohře plnit své povinnosti, ale zdraví bylo přednější," vysvětlil Vémola. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události