Fotbal

Uličný: Sparta vyhrála titul zaslouženě, penaltami jí nikdo nepomáhal

Uličný: Sparta vyhrála titul zaslouženě, penaltami jí nikdo nepomáhal
Petr Uličný | Zdroj: Profimedia

Sparta si úterní remízou 0:0 na hřišti Slovácka zajistila definitivně titul, který tak slaví po dlouhých devíti letech. Hodně se mluvilo také o pokutových kopech v závěru sezony. Bývalý trenér Petr Uličný ale v rozhovoru pro TN.cz prozradil, že nikdo letenskému celku nepomáhal a Sparta tak slaví titul zcela zaslouženě.

"Sparta mě překvapila, protože se na začátku opravdu trápila, ale závěr měla skvělý. Já teda zápas na Slovácku neviděl, protože jsem byl v Olomouci, kde hrála Slavia. Ale Sparta prostě závěr měla lepší a vyhrála titul zaslouženě," řekl na úvod Uličný.

"Překvapilo mě, jak to Sparta dotáhla. Mají velmi dobrého trenéra. Priske to dělá velmi dobře. Mně se Sparta líbila, i když hrála v Olomouci," vrátil se legendární kouč k podzimní části sezony, kde celek z Letné měl pět remíz v řadě, a navíc padl v derby jednoznačně 0:4.

Ten chválil i jednotlivé individuality v kádru Briana Priskeho. "Moc se mi líbil kapitán Krejčí, který na sebe bral zodpovědnost. Velmi dobře hrál také Kuchta, ale je tam další spousta kvalitních hráčů. Jak už jsem říkal, tak Sparta vyhrála zaslouženě, i když Slavia byla velký konkurent," dodal Uličný.

Související obsah

Rodák z Kroměříže se vyjádřil také k závěru sezony, kdy Sparta kopala sedm penalt. "Penalty samozřejmě ohromně ovlivňují utkání. Já jsem asi patnáctkrát prohrál v nastavení z penalty, ale taky jsem asi patnáctkrát vyhrál. Nechci sahat rozhodčím do svědomí, ale myslím, že rozhodčí už nejsou parchanti. To už dneska neplatí a pískají férově. Navíc to vždy konzultují s VAR. Za mě bylo všechno v pořádku a nikdo Spartě penaltami nechtěl pomáhat," prozradil na závěr 73letý Uličný.

Takto Sparta oslavovala svůj 37. titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události