Hokej

Benn suspendován za nebezpečný faul. Dallasu nepomůže v rozhodujícím utkání

Jamie Benn v souboji s Markem Stonem
Jamie Benn v souboji s Markem Stonem | Zdroj: Profimedia

Hokejista Dallasu Jamie Benn byl suspendován na dva zápasy oddělením hráčské bezpečnosti NHL za svůj zákrok ve třetím zápase série play-off proti Vegas Golden Knights. Za krosček na útočníka Vegas Marka Stonea dostal Benn v zápase pětiminutový trest a byl zároveň vyloučen do konce utkání.

K souboji kapitánů došlo na konci druhé minuty. Benn stihl odehrát puk a následně blížícího se Stonea poslal ramenem k zemi. Na cestu k ledu mu pomohl ještě úderem do obličeje, a když se mu do cesty připletla soupeřova hokejka, prostě ji zahodil. Tím to ale neskončilo, ležícího Stonea dohrál i na zemi, kde ho sprostě hokejkou přimáčkl k zemi. To bylo to poslední, co Benn v zápase udělal.

Podívejte se na faul Jamieho Benna:

Útočník Dallasu byl nyní potrestán oddělením hráčské bezpečnosti a nezahraje si následující dva zápasy. ​"Jedná se o nebezpečné a zbytečné Bennovo rozhodnutí, které je provedeno s dostatečným úmyslem a silou, aby si zasloužilo dodatečnou disciplinární sankci," uvedla NHL ve svém rozhodnutí. 

"Bylo to dost nešťastné. Samozřejmě jsem nechtěl dostat pětiminutový trest, ale hra se odehrává rychle, emoce jsou velké," řekl podle nhl.com potrestaný útočník Dallasu. "Řekněme to takhle: Udělal chybu a cítí se kvůli tomu opravdu špatně," prohlásil trenér Dallasu Peter DeBoer.

Související obsah

​​Benn byl za svůj zákrok v zápase vyloučen na 5 minut plus do konce utkání a jeho Dallas dostal v dlouhé přesilovce gól na 0:2 a i celý zápas nakonec prohrál 0:4. V sérii s Vegas prohrávají hráči Stars už 0:3 na zápasy a v noci na pátek budou hrát o prodloužení série bez svého kapitána.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události