Fotbal

Vypili jsme všechen alkohol ve městě. Guardiolu těšila po oslavách i remíza

Erling Haaland a Pep Guardiola
Erling Haaland a Pep Guardiola | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Manchesteru City v neděli po domácí výhře 1:0 nad Chelsea převzali mistrovský titul a v tu chvíli začaly mohutné oslavy. Z nich museli hráči rychle vystřízlivět, jelikož ve středu hráli další ligový duel s Brightonem. Na půdě šestého celku Premier League uhráli remízu 1:1, z čehož měl trenér Pep Guardiola radost. Hráči totiž, dle jeho slov, během oslav vypili všechen alkohol v Manchesteru.

Titul pro Citizens zajistilo už sobotní zaváhání Arsenalu, ale trofej si hráči přebrali až po nedělní domácí výhře 1:0 nad Chelsea. V tu chvíli mohli začít hráči slavit ve velkém, což je podle Guardioly dokonce povinnost. Do středy už ale museli vystřízlivět, aby předvedli výkon proti Brightonu a po remíze 1:1 byl Pep Guardiola spokojený.

"Měl jsem trochu obavy, jak se náš výkon propadne oproti posledním čtyřem, pěti, šesti měsícům. Před 40 hodinami jsme vypili všechen alkohol v Manchesteru. Ale tým se tady ukázal a já jsem spokojený. Protože bych nechtěl, aby se tým propadl před finále Ligy mistrů a FA Cupu," vyprávěl Guardiola po zápase podle The Guardian.

"Ukázali jsme, proč jsme nejlepším týmem v Anglii. Jsem velmi spokojený s tím, jakým týmem stále jsme, i když už jsme šampioni," dodal 52letý trenér.

Sám španělský lodivod to prý s oslavami nepřeháněl: "Ve 22:30 už jsem byl v posteli se svou ženou. Byl jsem unavený a pak jsem spal jako děťátko. Ale vím, že hráči udělali to, co museli. Když vyhrajete Premier League, musíte to oslavit."

Související obsah

​Hráče Manchesteru City čekají po oslavách ještě další tři zápasy. Kromě posledního ligového duelu s Brentfordem, kde jim už o nic nepůjde, je čekají ještě dva mimořádně důležité zápasy. Nejprve finále FA Cupu s městským rivalem Manchesterem United a poté 10. června finále Ligy mistrů proti Interu Milán.

Do finále Ligy mistrů se Manchester City dostal díky drtivé výhře nad Realem Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události