Hokej

Lang si vyzkouší další hokejovou exotiku. Hrát bude už na pátém kontinentu

Lang si vyzkouší další hokejovou exotiku. Hrát bude už na pátém kontinentu
Nicholas Lang | Zdroj: TV Nova

Hokejový světoběžník Nicholas Lang je známý především tím, že hraje v nejrůznějších hokejových destinacích. Mezi nejzajímavější patří například Turecko, Bulharsko nebo Egypt. Nyní přidá další. Přes léto bude hrát na Novém Zélandu.

Lang ještě před pár týdny vůbec nevěděl, jak to s jeho hokejovou kariérou bude dál. "Měl jsem možnost po prohraném zápase s Houškou zůstat přes léto v Praze. Nevěděl jsem pořádně, co mám dělat, a ztratil jsem chuť. Nabídku na Nový Zéland dostal Marek Malinský, který ale trénuje děti v New Yorku s Matyášem Kaškem. Nabídku tak musel odmítnout. Jsme výborní kamarádi, známe se spoustu let a hráli jsme spolu ve čtyřech zemích. Nabídku tak přehodil na mě a on ví, že jsem na ty exotiky," smál se Lang, který tak vysvětlil, jak se do exotické destinace dostal.

Velkou zásluhu na tom tak má jeho již zmíněný velký kamarád Marek Malinský, se kterým naposledy nastupoval v Bulharsku, kde spolu překonávali jeden rekord za druhým. "Nebyl sobecký, zastal se mě a v podstatě mi to tam domluvil. Já bych nevěděl, co mám přes léto dělat a na Zélandu se hraje liga právě přes léto. Chci pořád cestovat a poznávat hokejový svět. Je to pro mě už pátý kontinent, na kterém budu hrát hokej. To je podle mě snad celosvětový rekord. Navíc jsem si chtěl vždycky zahrát na Zélandu nebo v Austrálii. Splním si tím další sen," pokračoval brněnský rodák.

Co si ale od nového angažmá slibuje? "Beru to tak, že to budu mít jako tréninkovou jednotku na další sezonu. Slibuji si od toho i hodně cestování, protože na zápasy se tam létá. Hlavně také poznám nové lidi a budu mít další nové kontakty," doufá 26letý útočník, který poslední dvě sezony strávil v Bulharsku.

Související obsah

​"Už jsem o zélandském hokeji slyšel, protože jsem v Kanadě hrál s Novozélanďany i s nějakými kluky z Austrálie. Sleduji to tam dlouho a není to pro mě nic nového. V podstatě žádná liga pro mě není nová. Vím prakticky o všech ligách, protože to hodně studuji," prozradil Lang.

Ten nehodlá trávit čas pouze na zimních stadionech, ale plánuje navštívit i další sporty. "Určitě se chystám jít podívat na ragby, už v sobotu se hraje. Strašně se těším na jejich nástup. Nikdy jsem ragby naživo neviděl, takže nevím, co od toho čekat. Hodně populární tu je ale také kriket. I na hokej tu prý chodí plná aréna, ale kapacita je asi 600 lidí," smál se Lang.

A jaké jsou jeho další plány? "Víza mám na rok, navíc si je můžu o půl roku prodloužit. To se mi ale úplně nechce. Nejspíš tady zůstanu do konce srpna, takže do konce sezony. Pak zas poletím jinam. Už koukám po jiných destinacích. Uvidíme, co klapne. Chtěl bych letět i do New Yorku trénovat děti s Matyášem Kaškem," dodal na závěr Lang.

O životě hokejového světoběžníka se Nicholas Lang rozpovídal i ve Snídani:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události