Ladislav Krejčí ml.

Sparta ovládla i individuální ceny. Nejlepším útočníkem ligy je Řezníček

Sparta ovládla i individuální ceny. Nejlepším útočníkem ligy je Řezníček
Jakub Řezníček | Zdroj: Profimedia

Ligová fotbalová asociace zvolila nejlepšího brankáře, obránce, záložníka a útočníka ligy. Většinu kategorií ovládli hráči mistrovské Sparty, ale nejlepším útočníkem se stal Jakub Řezníček, jehož Brno je sice zatím poslední, ale střelecky se mu letos neskutečně dařilo.

O nejlepších hráčích sezony v české nejvyšší fotbalové soutěži rozhodují svými hlasy novináři spolu s kapitány a trenéry ligových týmů. Nejtěsnější bylo pořadí mezi záložníky.

Brno je sice aktuálně na posledním místě, ale anketu pro nejlepšího útočníka ligy vyhrál kapitán Zbrojovky Jakub Řezníček. Ten je jasně nejlepším letošním střelcem s 19 góly. A to mohl mít na svém kontě více branek, kdyby proměnil dvě penalty v duelu s Pardubicemi. Na druhém místě skončil Jan Kuchta. 

Na ostatních pozicích už vyhráli hráči mistrovské Sparty. Nejlepším brankářem byl zvolen Matěj Kovář, který s přehledem zvítězil nad druhým Nitou z Pardubic, který je také kmenovým hráčem Letenských, a Ondřejem Kolářem ze Slavie, kteří měli stejný počet bodů. Kovář se po příchodu z Manchesteru, ze kterého v Praze hostuje, stal jasnou jedničkou a udržel deset čistých kont. 

Související obsah

​Mezi obránci nejvíce zaujal dánský stoper Asger Sørensen, který porazil Davida Juráska a Igoha Ogbua ze Slavie. Sørensen byl oporou obrany Letenských, a navíc přidal ještě pět gólů. 

Mezi záložníky nejvíce hlasů získal kapitán Sparty Ladislav Krejčí, který na začátku sezony chyběl kvůli zranění, ale na jaře vedl svůj tým k titulu a v 18 zápasech si připsal 13 gólů. Druhý skončil další sparťanský hráč Lukáš Haraslín a až třetí byl slávistický fotbalista Peter Olayinka, který po sezoně odchází do Crvene Zvezdy Bělehrad. 

Takhle Sparta slavila po příjezdu do Prahy ze zápasu na Slovácku: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události