Fotbal

Hráči Sparty slavili ligový titul. S fanoušky to rozjeli na Letenské pláni

Fotbalisté Sparty už mají jistý titul v lize, ale poháru se dočkali až po dnešním zápase proti Plzni, který odehráli před domácími fanoušky na Letné. Oslavy začali přímo na hřišti předáním poháru a pokračovali na Letenské pláni před stadionem.

Sparta po devíti letech slaví mistrovský titul. Ten si zajistila remízou na hřišti Slovácka. S domácími fanoušky mohou sparťané slavit až dnes, po zápase na svém hřišti s Viktorií Plzeň, které prohráli 0:1. Na výhře v lize to však nic nezměnilo.

Nejprve fotbalisté Sparty na hřišti dostali zlaté medaile a poté i pohár pro mistra nejvyšší české fotbalové ligy. Po krátkých oslavách přímo na hřišti se oslavy přesunuly na Letenskou pláň do fanzóny, kde sledovali utkání fanoušci, kteří se nedostali na stadion. 

S fanoušky se přišli na pódium pozdravit i bývalí hráči Sparty, jako třeba Jaromír Blažek nebo David Lafata. Poté už přijeli autobusem k pódiu i současní hráči Sparty.

Související obsah

​Hráči a realizační tým potupně přicházeli na pódium a každého z nich fanoušci vyvolávali. Nakonec přišli i trenér Brian Priske a kapitán Ladislav Krejčí a sparťané znovu zvedli pohár pro vítěze ligy. 

"Každý zápas jsme věřili až do konce a dovedlo nás to k titulu. Čekalo se na to dlouho a je to tady. Nejsme jenom vládci Prahy, ale celé České republiky. Každý z vás... užívejte, dokud to jde," vzkázal fanouškům kapitán Ladislav Krejčí. 

Moderátor večera spolu s hráči a fanoušky vzpomenul i na sparťany, kteří už na místě být nemohli. Kromě Josefa Šurala si lidé připomněli třeba Pavla Srníčka, Josefa Vojtu nebo nedávno zesnulého archiváře Václava Borečka

Související obsah

​K fanouškům promluvil i Lukáš Vácha, který dnes ukončil svou profesionální kariéru. Na pódiu se objevili i Tomáš Rosický s Tomášem Sivokem. Brian Priske poděkoval všem včetně celého realizačního týmu a zdůraznil, že bez nich by to nešlo. 

V závěru už všichni zpívali písně a chorály a pomohl jim v tom i zpěvák a sparťan Vojtěch Dyk. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události