Motorsport

Z posledního místa až k životnímu výsledku. Staněk v F2 dojel v desítce

Roman Staněk na monackém závodě kategorie F2 | Zdroj: Profimedia.cz

Český závodník Roman Staněk má za sebou nejlepší výsledek v kategorii F2. V Monaku sice startoval z posledního místa, ale předvedl skvělý výkon a nakonec po sedmé příčce bere šest bodů do průběžného bodování. Aktuálně je sedmnáctý.

Roman Staněk v minulém roce bojoval o titul v kategorii F3, ale nakonec skončil pátý. Přesto se dostal do vyšší ligy, kde letos zažívá jeden velký debut. Zatím se mu povedlo vybojovat jediný bod, v Baku totiž skončil na posledním bodovaném místě ve sprintu.

Nyní se jede v Monaku, kde sobota hostila sprint, ale Staněk dojel dvanáctý a skončil za body. Náladu si zlepšil v hlavním nedělním závodě, do kterého startoval až z posledního 22. místa. Po skvělém výkonu se ale dostal do první desítky.

Nakonec se český závodník dostal až na sedmé místo, na pódium mu chybělo dvanáct sekund. Závod byl přerušen po čtyřiadvaceti kolech, protože došlo ke kolizi Jacka Doohana s bariérou. Závod nedokončili například také Arthur Leclerc ani Enzo Fittipaldi. Závěr byl tak dojížděn na čas.

Staněk se posunul na 17. místo průběžného bodování a na kontě má celkem 7 bodů. Vede vítěz posledního závodu Frederik Vesti, který má na svém kontě celkem 89 bodů.