Hokej

Neuvěřitelné, ale zasloužené. Fanoušci z různých zemí chválí bronzové Lotyše

Neuvěřitelné, ale zasloužené. Fanoušci z různých zemí chválí bronzové Lotyše
Lotyši se radují z bronzu na MS | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Lotyšska zakončili parádní šampionát historicky první medailí s bronzovou příchutí a fanoušci hráče pobaltského státu velebí, kde mohou. Lavina pochval a gratulací se strhla i na sociálních sítích, kde Lotyšům vysekávají poklonu hokejoví příznivci z jejich země i jiných států.

Lotyšsko v duelu o bronz setnulo Američany gólem v prodloužení a v malé pobaltské zemi i v hledišti vypukly oslavy. K historicky první medaili na světovém šampionátu Lotyšům okamžitě gratulovala spousta fanoušků. A to nejen z Lotyšska, ale také z Finska, Norska, Česka či Kanady.

"Obrovská gratulace. Stoprocentně si to zasloužíte. Jsem šťastná i za vaše fanoušky, kteří vás tak skvěle podporovali," napsala na twitter jedna fanynka ze země tisíce jezer. Podobně mluvil i další příznivec.

"Zasloužili jste si to. Díky tvrdé práci a vášni. Ukázali jste, že ne vždy záleží na tom, jestli máte hráče z NHL, nebo ne," napsal. "Bronzoví lotyšští bojovníci," nechal se slyšet další.

Se slovy obdivu přispěchal i nejeden Čech. "Neuvěřitelné, gratuluju," napsal jeden z českých uživatelů twitteru. "Nemám slov. Pro takové momenty žijeme," zaznělo v jednom z dalších komentářů.

Související obsah

​​Přidala se ambasáda Spojených arabských emirátů v Rize. "Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v Rize blahopřeje Lotyšsku k historické hře a bronzovým medailím získaným na Mistrovství světa v ledním hokeji 2023! Výborně, Lotyšsko!" stojí v tweetu.

První sada medailí je tak podle fanoušků ve správných rukou.

Havlát po MS promluvil o krachu i hráčích, které na šampionát realizační tým nevzal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události