Hokej

Němci na nejvyšší stupínek nedosáhli. Kanada otočila zápas a slaví zlato

Hokejisté Kanady slaví vítězství na mistrovství světa
Hokejisté Kanady slaví vítězství na mistrovství světa | Zdroj: Profimedia

Do finále mistrovství světa v hokeji se překvapivě dostal výběr Německa, který se utkal s Kanadou. A němečtí hokejisté v zápase dvakrát vedli, ale nakonec se radují z titulu hráči Kanady. Němci získali cenný kov na světovém šampionátu po 70 letech.

Do utkání lépe vstoupili hokejisté Německa, kteří se dostali do vedení v 8. minutě zásluhou Johna-Jasona Peterky. O tři minuty později ale dokázal vyrovnat Blais. 

Druhá třetina měla velmi podobný průběh. Němce dostal do vedení Fischbuch a o tři minuty později opět vyrovnat Crouse. Závěrečná třetina už patřila Kanadě. Ta dala dva góly a ještě přidala třetí do prázdné branky, když se Němci snažili něco udělat s nepříznivým výsledkem a odvolali brankáře. 

Související obsah

​Mistrovství světa tak vyhrála Kanada po výhře 5:2. Němci získali stříbrné medaile a je to pro ně historický úspěch, protože naposledy bralo Německo medaili z mistrovství světa v roce 1953. 

Finále MS v hokeji: 

Kanada – Německo 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Blais (Krebs, Neighbours), 38. Crouse (Krebs, Weegar), 45. Blais (Glass), 52. Toffoli, 59. Laughton (Quinn, Crouse) – 8. Peterka (Seider), 34. Fischbuch (Kastner, Seider)

Mistrovství vůbec nevyšlo českému týmu. Působení na turnaji zhodnotil po příletu generální manažer Martin Havlát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události