Fotbal

Podepsáno. Slavia získala českého reprezentanta, upsal se na čtyři roky

Podepsáno. Slavia získala českého reprezentanta, upsal se na čtyři roky
Český reprezentant Mojmír Chytil | Zdroj: profimedia.cz

Že se fotbalista Mojmír Chytil stane po sezoně hráčem Slavie Praha, bylo veřejným tajemstvím už několik měsíců. Nyní je to černé na bílém. 24letý útočník se týmu z Edenu upsal do 30. června 2027. V letošní sezoně vstřelil v dresu Olomouce dvanáct branek.

Sotva fotbalistům Slavie opadala tráva z kopaček po posledním zápase uplynulé sezony Fortuna ligy, už hlásí první velkou posilu. Je jí Mojmír Chytil, který přichází z Olomouce. "První věc, co mě skrz Mojmíra napadne, je přínos pro tým. Doufám, že si k nám přinese soubojovost, takovou tu svou nepříjemnost, kterou má pro soupeřovy obrany. Má velice dobré krytí míče, možná vůbec nejlepší hru zády k brance v lize," oceňuje hru čtyřnásobného českého reprezentanta trenér Slavie Jindřich Trpišovský pro klubový web

"Je to týmový hráč, bojovný, s výbornými fyzickými parametry. Navíc pořád stále hodně mladý, mám rád tento typ hráčů, kteří začínali v 18/19 letech a o čtyři roky později mají na svém kontě už sto ligových startů. Když se o něm bavím s některými lidmi, jsou překvapení, kolik mu vlastně je, mají ho pomalu za ligového matadora (smích). Co od něj budeme nejvíce vyžadovat, bude hra v boxu a zády k brance," dodal kouč týmu z Edenu. 

Související obsah

Z nového angažmá má radost i mladý útočník. "Jsem moc rád, že se vše dořešilo a mohu být hráčem Slavie. Jednání naštěstí dopadla úspěšně, za což jsem velmi rád. Těším se na Petra Ševčíka i Aleše Mandouse, několikrát jsme si o Slavii psali. A taky se moc těším na fanoušky. Vždy, když jsem hrál v Edenu, atmosféra byla skvělá. Chci být platnou posilou, je to velká výzva a posun v další kariéře," řekl Chytil. 

Chytil odchází z Olomouce po dlouhých třinácti letech. Loňská sezona byla pro něj nejpovedenější. Během 34 zápasů vstřelil dvanáct gólů a na jeden přihrál. 

Takto fanoušci Sparty slavili mistrovský titul. Rozebrali jsme to na TN Live:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události