Fotbal

Brankář Heča po pěti letech opouští Spartu. Vrací se do bývalého klubu

Brankář Heča po pěti letech opouští Spartu. Vrací se do bývalého klubu
Milan Heča | Zdroj: Profimedia

Změnu v kádru po Slavii oznámila v pondělí i Sparta. S brankářem Milanem Hečou neprodlouží smlouvu, a tak se 32letý hráč domluvil na návratu do 1. FC Slovácko, se kterým podepsal kontrakt do léta 2026. Heča v letošní sezoně nastoupil pouze do šesti utkání za béčko, v prvním týmu Sparty příležitost nedostal.

Milan Heča opouští Spartu po pěti letech. Za tu dobu nastoupil do 68 zápasů, ve kterých vychytal 21 čistých kont. Velký podíl měl na zisku MOL Cupu v sezoně 2019/20, kdy byl v bráně během čtvrtfinále, semifinále a finále, kde především jeho skvělý výkon proti Liberci zajistil Spartě trofej a přímý postup do Evropské ligy. 

V letošní sezoně už ho Matěj Kovář, který ve Spartě hostuje z Manchesteru United, do branky nepustil. A tak se rozhodl hledat nové angažmá. "S Milanem jsme byli v kontaktu delší dobu. Je to velmi kvalitní gólman, který má jako odchovanec Slovácka vztah ke klubu, a vrací se tudíž do známého prostředí," řekl pro klubový web sportovní ředitel Slovácka Velič Šumulikoski. 

Související obsah

Z návratu do klubu, kde strávil dvanáct let, má radost i sám brankář. "Jsem rád, že jsem dostal nabídku od Slovácka, které se za poslední roky posunulo směrem k české špičce. Samozřejmě jsem klub po celou dobu sledoval a věřím, že budu nápomocen nějakému dalšímu úspěchu," řekl Heča, který za Slovácko odehrál 138 utkání, ve kterých vychytal 33 čistých kont. 

Sparťané slavili titul na Letenské pláni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události