Další sporty

Českého kadeta nepustili kvůli politice do finále. Snad příště, hlesl smutně

Do pondělního K. O. magazínu na TN Live tentokrát přijali pozvání hosté ze světa boxu, čtyřnásobný mistr České republiky a vítěz tří mezinárodních soutěží Adam Marcin a držitel titulu WBC CISBB Pavel Polakovič. Právě čtrnáctiletému Marcinovi nedovolili nedávno nastoupit do finále v Srbsku, protože mu to Mezinárodní boxerská asociace nepovolila z politických důvodů.

Adam Marcin je velký talent českého boxu. Ve svých čtrnácti letech je čtyřnásobným mistrem České republiky a vyhrál tři mezinárodní turnaje. Ve své kariéře je dosud neporažený. Na svém kontě má 36 výher a dvě remízy. Blízko výhře byl i na turnaji v Srbsku, kde mimo jiné porazil i čtyřnásobného mistra Srbska, ale do finále jej vedení turnaje nepustilo. 

"Sám pořádně nevím proč. Byly tam nějaké politické spory a kvůli tomu jsem neboxoval. Začalo se to řešit už po mém zápase, který jsem vyhrál. Nejdříve mi řekli, že boxovat budu, ale pod neutrální vlajkou, protože nesmím za Česko. Na to bych přistoupil. Ale nevyšlo to, přišla zpráva, že nemůžeme, a tak jsme jeli domů," vysvětlil Marcin v K. O. magazínu.  

Společně s ním seděl ve studiu i Pavel Polakovič, aktuální držitel titulu WBC CISBB pro šampiona východních evropských zemí. "Je to hrůza, sportovci by tím neměli trpět. Politika do sportu nepatří. On potřebuje zkušenosti a růst. Je třeba se dívat na to, jak to jednotlivci snáší," vyjádřil se směrem k Marcinovi čtyřnásobný mistr republiky mezi muži. 

K celému problému vydala vyjádření i Česká boxerská asociace, které si můžete přečíst ZDE

Tato zkušenost ale Marcina neodradí. "Spíš naopak, řekl jsem si, že se budu víc připravovat. Snad příště," řekl mladý český boxer, kterého v červenci čeká mistrovství Evropy a doufá, že mu organizace povolí závodit. 

Polakovič pro něj má jen slova chvály. "Má to v hlavě dobře uspořádané. Pokud vím, tak je neustále v tréninku a pracuje na sobě. Je talentovaný, teď už jen vydržet a mít vůli pokračovat dál, až přijdou neúspěchy, Pokud si za tím půjde, tak si myslím, že dosáhne velkých cílů," vysekl svému mladému kolegovi poklonu. 

Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu pod titulkem tohoto článku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události