Fotbal

Přijde Sparta o Tomáše Čvančaru? Zájem má přední tým z Bundesligy

Přijde Sparta o Tomáše Čvančaru? Zájem má přední tým z Bundesligy
Tomáš Čvančara | Zdroj: Profimedia

Letní přestupové období bude ve fotbalové Spartě zajímavé, co se týče příchodů i odchodů. Udržet své nejlepší hráče bude pro Tomáše Rosického a spol. velmi náročné. O Tomáše Čvančaru projevila údajně zájem německá Borussia Mönchengladbach. Mladý český útočník by měl nahradit odcházejícího Marcuse Thurama.

Tomáš Čvančara toho v závěru sezony příliš neodehrál. V dubnovém derby proti Slavii se zranil, kvůli čemuž zmeškal následné utkání se Slováckem. Proti Plzni to sice zkusil, ale po 28 minutách musel odstoupit a dalších šest zápasů sledoval pouze z tribuny. Do závěrečného utkání proti Plzni ale nastoupil na posledních osm minut. 

I tak se dá očekávat, že v letním přestupovém období bude pořádně horkým zbožím. Velký zájem o něj podle serveru gladbachlive.de údajně projevila Borussia Mönchengladbach, která v aktuálním ročníku Bundesligy skončila na desátém místě. Před třemi lety jí ale patřila v německé lize čtvrtá pozice, díky čemuž si zajistila základní skupinu Ligy mistrů. O rok dříve se umístila o pozici hůře. 

Související obsah

Z Gladbachu bude v této sezoně odcházet hned několik hráčů. O Marcuse Thurama, kterého by měl Tomáš Čvančara nahradit, mají velký zájem Inter Milán a AC Milán. Na cestě z klubu jsou také kapitán Lars Stindl, který míří do Karlsruhe, a Ramy Bensebain, jehož si vyhlédla Borussia Dortmund. 

Tržní cena Tomáše Čvančary je podle webu transfermarkt.de aktuálně dva miliony eur, ale dá se očekávat, že za něj bude chtít Sparta mnohem více. I proto, že má smlouvu platnou až do léta 2026. Čvančara v letošní sezoně nastoupil v lize do 24 zápasů, ve kterých vstřelil dvanáct gólů a na další tři přihrál. Připsal si i první dva starty v dresu seniorské reprezentace, kde se gólově prosadil proti Polsku. 

Takto sparťané slavili titul na Letenské pláni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události