Fotbal

Messi zamíří do Saúdské Arábie, jeho otec prý přijal monstrózní nabídku

Jeden z nejlepších fotbalistů v historii Lionel Messi po sezoně skončí v PSG a velmi pravděpodobně se nevrátí do své milované Barcelony. Podle informací webu footmercato.net už jeho otec Jorge Messi přijal nabídku Al-Hilalu, takže slavný Argentinec by měl zamířit do Saúdské Arábie. Tam už hraje také Cristiano Ronaldo a Messi by měl pobírat třikrát větší plat než jeho rival.

Messimu po sezoně končí smlouva v PSG a už je jasné, že tam po sobotním domácím ligovém zápase s Clermontem skončí. Dlouhou dobu se spekuluje, kam po sezoně odejde, a nejžhavějšími kandidáty posledních měsíců byly Inter Miami, Barcelona a Al-Hilal.

Sám Messi by se rád vrátil do své oblíbené Barcelony, ale ta má finanční problémy, kvůli kterým už se musela se svou hvězdou rozloučit před dvěma roky. Díky tomu zůstal ve hře Al-Hilal, který argentinskému útočníkovi nabízí dvouletou smlouvu s ročním příjmem těžko uvěřitelných 600 milionů eur (přes 14 miliard korun).

Podle informací francouzského webu footmercato.net už Messiho otec Jorge tuto nabídku přijal. Fanoušci se tak pravděpodobně dočkají dalších soubojů Messiho s Ronaldem, jelikož Portugalec letos v zimě přestoupil do Al-Nassru. Ronaldův celek má kolo před koncem jistotu druhého místa za Al-Ittihadem a Al-Hilalu patří až třetí příčka. To by měl vylepšit v další sezoně právě příchod mistra světa.

Související obsah

​Messi ani žádný z klubů ještě tento transfer nepotvrdil, ale pokud k němu skutečně dojde, dočká se desetinásobný šampion španělské ligy pohádkového příjmu. Ronaldo v Al-Nassru bere 200 milionů eur (4,7 miliardy korun) ročně, ale Messiho plat by byl ještě třikrát větší. To znamená, že za pouhý den si přijde na 39 milionů korun a každou hodinu i během spánku vydělá 1,6 milionu.

Messi s PSG dosáhl na francouzský titul, ale s fanoušky klubu se nerozchází v dobrém:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události