Fotbal

Priske po titulu se Spartou slaví další výhru. Uspěl u soudu s bývalým klubem

Priske po titulu se Spartou slaví další výhru. Uspěl u soudu s bývalým klubem
Brian Priske | Zdroj: Profimedia

Dánský trenér pražské Sparty Brian Priske prožívá velmi úspěšné období. Minulý týden dovedl tým z Letné k prvnímu titulu v české lize po devíti letech a uspěl i u soudu. Priske totiž požadoval peníze od svého bývalého klubu Antverpy a měl by dostat půl milionu eur (téměř 12 milionů korun).

Brian Priske si se Spartou zajistil titul minulé úterý díky bezgólové remíze na půdě Slovácka. Po zbytek týdne tak mohl slavit titul, na který na Letné čekali 9 let, a radost z oslav nezkazila ani sobotní domácí prohra s Plzní, jelikož po ní sparťané převzali mistrovskou trofej.

Priskemu se daří ale i mimo Spartu. Před příchodem do Prahy trénoval rok v Antverpách, po kterých požadoval doplatit odstupné, peníze za nevybranou dovolenou, jeden měsíční plat a zápasový bonus. Dánský bold.dk nyní informuje, že podle belgického webu Het Nieuwsblad Priske soud se svým bývalým zaměstnavatelem vyhrál a měl by dostat půl milionu eur (téměř 12 milionů korun).

Dánský kouč by se tak měl dočkat svých peněz, ale Het Niewsblad upozorňuje, že Antverpy se stále mohou proti nařízení soudu odvolat, takže celý případ se stále ještě může protáhnout.

Související obsah

​Priske strávil v Antverpách celou sezonu 2021/22. V té belgický klub dovedl ke čtvrtému místu v domácí soutěži a v Evropské lize zvládl předkolo proti kyperské Omonii. V základní skupině Evropské ligy ale Antverpy skončily s jednou výhrou a jednou remízou na posledním místě. Po této sezoně už se stěhoval na Spartu, se kterou nyní ovládl Fortuna ligu.

Po zisku titulu hráči Sparty vyhazovali trenéra Priskeho do vzduchu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události