Hokej

Stavba hokejové haly v Jihlavě se rozjíždí. Obyvatelé z toho mají obavy

Neustále odsouvaná stavba multifunkční haly v Jihlavě se konečně rozjíždí. U projektu za dvě miliardy korun, kde by měla najít svůj nový domov slavná hokejová Dukla Jihlava, začaly přípravné práce. Velký projekt ale kvůli předražení a komplikovanému stavebnímu řízení stále rozděluje obyvatele Jihlavy.

Přípravné stavební práce začaly. Na místě aktuálně pracují archeologové. Odkrývají zde hřbitov, který tu kdysi byl. Pak už se vše rozjede naplno. Těžké bourací stroje by se do legendárního stadionu měly zakousnout poprvé v červenci. A toho se nejvíce bojí lidé z nejbližšího okolí. Také kvůli prašnosti a hlučnosti chtěli stavbu, která je už teď ve více než ročním skluzu, úplně zastavit.

"Ta stavba bude opět větší a hlučnost a prašnost bude opět větší," řekla pro TV Nova místní obyvatelka Regina Brabencová Havránková. Obavy má i její příbuzná Olivie: "Bojíme se, aby statik neřekl, že se musíme vystěhovat, protože je to tu nebezpečné."

Související obsah

​Radní města David Beke se občany snaží uklidnit. "Budeme je informovat jak o postupu prací, tak o opatřeních," řekl pro TV Nova.

Nakonec se město s lidmi z okolí domluvilo na tom, že zaplatí protihlukové úpravy jejich domů, a stavba tak dostala zelenou. Jenže to bude znamenat další náklady navíc. Už tak je přitom hala o půl miliardy dražší, než se původně počítalo. Město si peníze navíc muselo znovu půjčit a ne každému je to po chuti.

"To považuji za finanční sebevraždu," řekla hokejová legenda a bývalý hráč Jihlavy Jiří Holík. Pokud už teď vše klapne, hala by mohla být hotová na podzim roku 2025.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události