Hokej

Hořká dohra pro lotyšskou repre. Po MS na ni bylo podáno trestní oznámení

Hořká dohra pro lotyšskou repre. Po MS na ni bylo podáno trestní oznámení
Lotyšští hokejisté | Zdroj: Profimedia

Lotyši na hokejovém mistrovství světa dosáhli největšího úspěchu ve své historii. Po turnaji na ně ale bylo podáno trestní oznámení, protože na dresech měli logo OlyBet, což je zakázané, jelikož má ve Finsku monopol sázková kancelář Veikkaus. Generální sekretář Lotyšské hokejové federace Roberts Plujejs se ale hájí tím, že se jedná o OlyBet Sports Bar, což je cateringová společnost, která se nezabývá hazardem.

Poslední dva zápasy odehrála lotyšská hokejová reprezentace ve Finsku, kde má monopol mezi sázkovými společnostmi státní firma Veikkaus. Hráči měli na rukávech během celého turnaje logo OlyBet Sports Bar, čímž podle trestního oznámení porušili loterijní zákon. 

"Lotyšský národní tým měl na dresech reklamu, která nebyla místní. Někdo měl pocit, že by policie měla vyšetřovat potenciální trestný čin. Policie věc zaznamenala a zahájila předběžné vyšetřování. Nic víc se v této věci zatím neděje," řekl policejní komisař Arto Partanen v pondělí pro finská média. "Takové trestní oznámení jsme obdrželi poprvé. Více vám povíme v nejbližších týdnech a měsících. Tento případ není prioritou," doplnil. 

Související obsah

​Lotyšská strana se ale brání, protože došlo k nedorozumění. "OlyBet Sports Bar je cateringová společnost, jedna z největších v Lotyšsku," řekl generální sekretář Lotyšské hokejové federace Roberts Plujejs. "OlyBet je samozřejmě také kasino, ale je to jiná společnost, má jinou ochrannou známku. Lotyšská legislativa to umožňuje," dodal podle lotyšského média sportacentrs.com.

Zatímco Lotyši dosáhli na MS nejlepšího umístění v historii, Češi skončili na nejhorším osmém místě. Takto turnaj hodnotil Martin Havlát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události