Hokej

Trenérské změny v NHL. Washington vzal nováčka, Nashville vyhodil Hynese

Trenér John Hynes na střídačce Nashvillu
Trenér John Hynes na střídačce Nashvillu | Zdroj: Profimedia

Hokejová NHL má před sebou celou finálovou sérii, ale rušno je i u ostatních klubů. Nashville Predators se měsíc a půl po svém posledním zápase rozhodli vyhodit svého trenéra Johna Hynese, jeho náhradník ještě není znám. Naopak Washingtonu končí měsíc a půl dlouhé období bez trenéra. Capitals totiž angažovali trenéra Spencera Carberyho, pro něhož to bude debut v roli hlavního trenéra NHL.

Nashville od roku 2014 nikdy nechyběl v play-off, až letos. Predátorům tak skončila sezona nečekaně brzy už 15. dubna. Trvalo to dlouho, ale vedení klubu se nakonec rozhodlo vyhodit trenéra Johna Hynese, který do Nashvillu přišel v sezoně 2019/20. Spolu s ním byl vyhozen i jeho asistent Dan Lambert.

"John Hynes je dobrý muž a dobrý hokejový trenér. Udělal s týmem skvělou práci po skončení přestupového období, obzvlášť s našimi mladými hráči," uvedl podle NHL.com Barry Trotz, který 1. července nastoupí do role generálního manažera u Predators. "Za nás všechny a za Predators bychom chtěli poděkovat Johnovi za všechnu práci tady a přejeme jemu i jeho rodině jen to nejlepší do budoucna," dodal Trotz. Kdo se postaví na lavičku Nashvillu v příští sezoně, ještě není známo.

To už naopak vědí ve Washingtonu, kde 14. dubna po třech letech skončil Peter Laviolette. Capitals angažovali Spencera Carberyho. Ten působil předchozí dva roky jako asistent trenéra v Torontu a předtím trénoval v nižších soutěžích.

"Je to ohromná pocta a privilegium, být jmenován hlavním trenérem Washingtonu Capitals," řekl Carbery podle NHL.com. "Těším se na práci s touto skupinou talentovaných hráčů a budování vítězné kultury," přidal své nadšení z nové výzvy.

Související obsah

​"Jsme mimořádně spokojení se jmenováním Spencera jako našeho nového trenéra. Spencer je jedním z nejlepších mladých trenérů, který byl úspěšný na všech úrovních, kde trénoval. Cítíme, že jeho vůdcovství, komunikační dovednosti, schopnost vyvíjet hráče a blízkost k naší organizaci budou obrovským přínosem, zatímco on činí další krok ve své trenérské kariéře," rozplýval se nad novým trenérem generální manažer Washingtonu Brian MacLellan.

41letý Carbery začal svou trenérskou kariéru v roce 2010 na pozici asistenta trenéra v ECHL. O rok později už byl jmenován hlavním trenérem a před působením v NHL si vyzkoušel angažmá i v juniorské OHL i farmářské AHL. Jako hráč se nikdy nedostal výše než do ECHL, ale právě v této soutěži i v AHL už získal ocenění trenér roku. Pro Washington by mohlo být angažování nováčka sice riskantním krokem, ale s potenciálním velkým ziskem.

Bez trenéra stále zůstávají týmy Anaheim Ducks, Calgary Flames, Columbus Blue Jackets a New York Rangers.

Washington letos nepostoupil do play-off, ale Ovečkinovi to tam stále padá. V této sezoně už se dostal přes hranici 800 gólů v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události