Fotbal

Laštůvka po letech opustí Baník. Ten oznámil první posilu

Laštůvka po letech opustí Baník. Ten oznámil první posilu
Brankář Baníku Jan Laštůvka | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Zkušený fotbalový brankář Jan Laštůvka už nejspíše nebude součástí fotbalového Baníku, ostravský klub oznámil jeho konec v kádru. Čtyřicetiletý havířovský rodák působil v Baníku posledních pět let, ale na startu své kariéry s týmem dokonce vybojoval ligový titul. Baník ovšem oznámil i novou posilu.

"S jeho kariérou a zkušenostmi a vztahem k Baníku bychom o něj samozřejmě nechtěli přijít. Je to ještě na dalším jednání mezi námi a Honzou, i on má nějaké své představy, ale byli bychom velmi rádi, kdyby tady zůstal," řekl pro web Baníku Ostrava šéf sportovního úseku Luděk Mikloško.

Baník zároveň uvedl, že Laštůvka obdržel nabídku na další spolupráci, ale ta zatím nebyla specifikována. Nicméně ligový šampion z roku 2004 má ještě na jeden rok platnou smlouvu. "Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Potřebuju si to sám pořádně promyslet, jestli budu pokračovat, nebo se vydám jiným směrem," uvedl sám hráč. 

Podobný osud potkal i útočníka Kuzmanoviče, který byl v Baníku poslední čtyři roky. Za ostravský klub odehrál celkem 150 utkání a vstřelil 25 branek, ke kterým přidal 17 asistencí. Také on má smlouvu na další rok, ale tým s ním nadále nepočítá.

Související obsah

"Je to všechno otázka dalších jednání. Ctíme fakt, že Kuzma u nás má stále platný kontrakt, a proto jakékoliv další kroky musí proběhnout v oboustranné shodě klubu a hráče. Pokud by dostal pro něj zajímavou nabídku, nechceme mu dělat žádné problémy. Ale jak říkám, je to otázka dalších jednání," řekl Mikloško. 

Fanoušci Baníku, kteří letos prožívali muka, jelikož tým bojoval do posledních kol o udržení, ale dostali i dobrou zprávu. Do Ostravy míří nigerijský útočník Abdullahi Tanko, který naposledy působil v druholigovém Varnsdorfu. Odehrál 30 utkání a vstřelil 15 gólů. 

"Je skvěle rychlostně vybavený, má tah na bránu, je přímočarý. Jeho zápasová data jsou srovnatelná s Yirou Sorem, pokud jde o běžeckou stránku. Navíc se velmi rychle dokázal adaptovat v českém prostředí. Jak se více a více prosazoval, tak rostl zájem dalších klubů z první ligy. Byl to nakonec celkem boj, ale získali jsme ho do našich služeb," pronesl Mikloško pro web Baníku

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události