Fotbal

Nechutná dohra finále EL. Na sudího létaly i židle, fanoušci viní Mourinha

Nechutná dohra finále EL. Na sudího létaly i židle, fanoušci viní Mourinha
Rozhodčí Anthony Taylor | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový rozhodčí Anthony Taylor, který pískal středeční finále Evropské ligy mezi Sevillou a AS Řím, se stal terčem rozzuřených fanoušků. Těm se nelíbil jeho výkon během zápasu, a protože i kvůli němu prý Římané prohráli, měli chuť si na sudím zchladit žáhu. Na letišti Angličana počastovali řadou nadávek, chtěli se s ním prát, a vzduchem dokonce létaly židle.

Tak takovou dohru zápasu si bude anglický rozhodčí asi hodně dlouho pamatovat. Anthony Taylor sice pískal prestižní finále Evropské ligy, vzpomínat v dobrém na něj ale určitě nebude. 

V utkání, v němž se střetly Sevilla a AS Řím, zvítězili Španělé, fanoušci italského celku i kouč Mourinho si ale stěžovali na to, že sudí hned několikrát chyboval, a tím výsledek ovlivnil. Portugalský stratég mluvil o velké ostudě a nejspíš popudil i řadu radikálních příznivců, kteří zápasové výroky označili jako hanebné.

Taylora navíc neváhali pronásledovat až na letiště, kde vypuklo pořádné peklo. Pro sudího bylo o to horší, že s sebou měl manželku a dceru. Ty jen zděšeně sledovaly rozzuřené davy lidí, které na Taylora pískaly a sprostě mu nadávaly. Někteří se chtěli dostat co nejblíž, aby ho mohli zmlátit. Narazili ale na pevnou obranu v podobě ochranky. 

Vzduchem dokonce létaly židle a chvíli trvalo, než se rozhodčí i se svými blízkými dostali do bezpečí. Řada fotbalových příznivců nezřízené chování odsoudila. 

Související obsah

"Ostudné chování. Ať už s výsledkem souhlasíte, nebo ne, faktem je, že to nelze změnit. Napadnout člověka, který dělá svou práci, je prostě zbabělé," napsal v reakci na video z letiště, jež se objevilo na sociálních sítích, jeden ze slušných fanoušků. 

Někteří obvinili i trenéra Mourinha, který prý situaci zbytečně vyhrotil. "Tohle je stoprocentně Mourinhova vina. Činy a slova mají následky. Pokud by sudího neobvinil, nic by se nestalo," shodli se. 

Římskému AS se v závěru sezony příliš nedařilo. Takhle třeba v Serii A podlehl Interu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události