Fotbal

Šilhavého nominace: Na Faerské ostrovy a Černou Horu s nováčkem i bratry

Šilhavého nominace: Na Faerské ostrovy a Černou Horu s nováčkem i bratry
Jaroslav Šilhavý | Zdroj: Profimedia

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý zveřejnil nominaci na kvalifikační zápas s Faerskými ostrovy a přípravné utkání s Černou Horou. Pozvánku obdržely reprezentační stálice i jeden nováček. Seniorský dres s lvíčkem na prsou poprvé oblékne útočník Bohemians Jan Matoušek. Po pěti letech se do národního týmu vrací obránce Jakub Jugas a premiérově se v reprezentaci potkají i bratři Sadílkové.

Česká fotbalová reprezentace v průběhu června odehraje další zápas kvalifikace na nadcházející mistrovství Evropy a jeden přátelák a už teď je jasné, s kterými hráči národní tým na Faerské ostrovy a do Černé Hory vyrazí.

Trenér Šilhavý nominoval hned pětadvacet jmen, která se budou hlásit na srazu 12. června. Nechybí mezi nimi reprezentační stálice, jimiž jsou Tomáš Koubek, Vladimír Coufal nebo Tomáš Souček, a dostalo se i na jednoho nováčka. Premiérovou pozvánku do seniorského národního týmu totiž obdržel útočník Bohemians Jan Matoušek. 

Po pěti letech oblékne reprezentační dres také obránce Jakub Jugas, premiérově se na srazu potkají bratři Sadílkové – první bratrská dvojice od dob Michala a Romana Hubníkových. 

"Je to asi splněný sen nás obou. Vždycky jsme si přáli, abychom spolu ukončili kariéru na Slovácku, ale že se teď můžeme potkat v reprezentaci, je o to sladší. Moc se těším, až na sebe budeme na tréninku hulákat," přiznal na tiskové konferenci Michal Sadílek. Na koho tentokrát nezbyla pozvánka, je Antonín Barák z Fiorentiny, jenž se chystá na pražské finále EKL. 

Související obsah

​Několik hráčů se však po utkání na Faerských ostrovech (17. 6.) od týmu odpojí. "Je to způsobeno tím, že jsme byli v komunikaci hlavně se Slavií, Spartou a Plzní a je tam hodně hráčů, kteří měli velké vytížení i drobné nebo větší zdravotní problémy. Po Faerských ostrovech z letadla vysedne šest hráčů. Ze Sparty to budou Láďa Krejčí a Honza Kuchta, ze Slavie Tomáš Holeš, Venca Jurečka a David Jurásek. Opustí nás ještě Vláďa Coufal, který měl celou sezonu táhlé problémy," vysvětlil manažer mužstva Tomáš Pešír, jak se bude s kádrem hýbat. 

Do Černé Hory tak vyrazí už jen devatenáct reprezentantů. Zápas s tamní reprezentací je na programu 20. června.

Nominace na dvojzápas s Faerskými ostrovy a Černou Horou:

Brankáři: Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík

Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, David Douděra, Tomáš Holeš, Jakub Jugas, David Jurásek, Ladislav Krejčí ml., Patrizio Stronati, Jaroslav Zelený, David Zima

Záložníci: Václav Černý, Alex Král, Ondřej Lingr, Lukáš Provod, Lukáš Sadílek, Michal Sadílek, Tomáš Souček

Útočníci: Adam Hložek, Mojmír Chytil, Václav Jurečka, Jan Kuchta, Jan Matoušek

Před zápasem s Polskem byl nováčkem v reprezentaci Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události