Fotbal

Policie bude mít při finále EKL v ulicích stovky lidí. Pražany čekají komplikace

Stadion Slavie Praha v Edenu
Stadion Slavie Praha v Edenu | Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Už příští středu se v pražském Edenu odehraje finále fotbalové Evropské konferenční ligy. Na jednu z největších sportovních událostí tohoto roku, která se bude konat v Praze, se chystá i pražská policie.

Policisté přijali v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi Fiorentinou a West Hamem několik bezpečnostních opatření. 

Pro udržení pořádku policie nasadí několik stovek lidí z pořádkové, dopravní, cizinecké policie i z kriminální služby. Připraveni budou i členové antikonfliktního týmu a na vše budou dohlížet i policisté na koních, psovodi i letecká služba. 

Policie čeká nejvíce problémů samozřejmě přímo u stadionu, ale také ve dvou fanzónách, které budou zřízeny na Letné pro příznivce anglického týmu a na Výstavišti pro fanoušky Fiorentiny. Zejména dopravní komplikace se očekávají také při přesunu fanoušků z fanzón na stadion. Policisté budou ale monitorovat pohyb fanoušků již několik dní před utkáním. 

Související obsah

​V okolí stadionu musejí místní očekávat uzavírky některých ulic. O které ulice se přesně jedná, můžete zjistit v tomto dokumentu. "Uvědomujeme si, že některým obyvatelům mohou přijatá opatření způsobit komplikace, a předem se za ně omlouváme. Všechny zainteresované strany se snažily, aby dopad na běžný život Pražanů byl co nejmenší. Zároveň jsme chtěli, abychom Prahu prezentovali v co nejlepším světle. Věříme, že jsme učinili všechna opatření pro hladký průběh finále nejenom na stadionu, ale v celé Praze," řekl podle portálu hlavního města Prahy tiskový mluvčí organizačního týmu Petr Šedivý. 

Ve finále Evropské konferenční ligy se představí i čeští hráči. Na straně Fiorentiny by se mohl objevit v sestavě Antonín Barák. Na druhé straně hřiště v dresu West Hamu se představí Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Po semifinálovém zápase EKL mezi West Hamem a Alkmaarem došlo i k potyčce mezi fanoušky na tribuně. K incidentu se vyjádřili oba trenéři: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události