Fotbal

Chybějící Barák? Jeho chování v týmu nebylo vždy správné, přiznal kouč Šilhavý

Chybějící Barák? Jeho chování v týmu nebylo vždy správné, přiznal kouč Šilhavý
Antonín Barák (vlevo) v reprezentačním zápase proti Polsku | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová reprezentace zná nominaci na kvalifikační duel s Faerskými ostrovy a přátelské utkání proti Černé Hoře, překvapivě v ní ale chybí záložník Fiorentiny Antonín Barák, který se se svým týmem momentálně chystá na pražský finálový duel Evropské konferenční ligy. "Chápeme, že kolem toho bude spousta diskuzí. Nicméně Tondovo chování v týmu nebylo vždycky správné, proto jsme ho tentokrát vynechali," uvedl trenér Šilhavý.

Barák pravidelně hraje Serii A a momentálně se připravuje s Fiorentinou na finále Evropské konferenční ligy proti West Hamu, které se odehraje už příští středu v pražském Edenu. 

V nominaci národního týmu na dva červnové zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou ale chybí. Proč zkušeného záložníka vynechal, vysvětlil trenér Šilhavý na tiskové konferenci. A fanouškům rodáka z Příbrami se důvod asi vůbec nebude líbit. Reprezentační kouč totiž přiznal, že s bývalým hráčem Slavie nebo Udine jsou problémy. 

"Chápeme, že kolem této nenominace bude spousta diskuzí. S Tondou jsme mluvili několikrát na posledních srazech a říkali jsme si, které věci se nám nelíbí a je potřeba je zlepšit. Tondovo chování v týmu ale nebylo vždycky správné, tak to dospělo k rozhodnutí, že jsme ho tentokrát vynechali," uvedl.

Svoje rozhodnutí odůvodnil i tím, že Barák momentálně není týmovým hráčem. "My máme tým založený na soudržnosti. Mistrovství Evropy, kde jsme došli do čtvrtfinále, je toho důkazem. Tým je pro nás nejvyšší hodnota, z tohoto pohledu Tonda tentokrát není v nominaci," doplnil Šilhavý. 

A přiznal také to, že se realizační tým nad věhlasným jménem hodně rozmýšlel. "Dlouho jsme se rozhodovali, zvažovali jsme to. Ale vždycky jsme dospěli k tomu, že to cítíme takhle, a proto jsme to tak udělali. Každý hráč má možnost svoji nominaci nebo nenominaci ovlivnit formou a výkonem, ale musí dodržovat týmová pravidla. Ale nikdo nemá dveře zavřené," popsal kouč národního týmu, proč Barák chybí a jestli se může do reprezentace vrátit.

Související obsah

​Jeho slova doplnil Tomáš Pešír. "Co se týče Tondy, není to diskutované jen teď. Diskutovali jsme to už před předchozími srazy. V týmu jsou nastavená určitá pravidla, která v tomto případě nebyla dodržována na sto procent. Každý má možnost se do týmu vrátit, ale pravidla jsou jasná a musí je dodržovat každý," řekl manažer reprezentace. 

Ten zároveň prohlásil, že Barákova absence nesouvisí s jeho výkony na hřišti. "Sportovní stránka v tom nehraje roli," nechal se slyšet. Šilhavý však kontroval tím, že kromě interních pravidel nebyl úplně spokojený ani s herním projevem osmadvacetiletého hráče. "Tonda už dlouho hraje v Serii A, což je úctyhodné. I když my jsme s jeho zkušeností a kvalitou očekávali pro tým větší přínos," sdělil. 

Ani Šilhavý, ani Pešír už však blíže nic nechtěli komentovat. 

V nominaci tentokrát chybí i Tomáš Čvančara, který debutoval proti Polsku. Hráč Sparty totiž léčí zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události