Fotbal

Alex Král se po sestupu stěhuje. S novým klubem si zahraje Ligu mistrů

Alex Král se po sestupu stěhuje. S novým klubem si zahraje Ligu mistrů
Fotbalista Alex Král | Zdroj: Nova Sport

Český fotbalista Alex Král patřil v letošní sezoně k oporám Schalke 04. Bohužel jeho tým skončil na předposledním místě tabulky a v příštím roce bude hrát druhou ligu. Král bude ale nadále hrát nejvyšší německou soutěž, a dokonce si zahraje i v Lize mistrů. Příští rok bude totiž oblékat dres Unionu Berlín.

Alex Král na svých sociálních sítích oznámil, že bude příští sezonu oblékat dres Unionu Berlín. Letos odehrál za Schalke 29 ligových utkání a v posledních zápasech ligy patřil k oporám týmu ve snaze o záchranu soutěže. To se mu bohužel nepodařilo a klub z Gelsenkirchenu sestoupil. 

Český záložník si tedy i v příštím roce zahraje německou Bundesligu. Union skončil letos na čtvrté příčce a v příští sezoně si zahraje základní skupinu Ligy mistrů. 

"Příchod do Unionu je pro mě důležitým krokem. Vzhledem k tomu, že jsem v minulé sezoně mohl poznat Bundesligu, nebude pro mě těžké se do toho dostat. Rozvoj Unionu v posledních letech je neuvěřitelný a velmi působivý. Moc se těším na tým a celý klub," komentoval Král svůj přesun pro klubový web

Související obsah

​Král je stále kmenovým hráčem ruského Spartaku Moskva, ale kvůli probíhajícímu konfliktu na Ukrajině má přerušenou smlouvu a poslední roky putuje po hostováních mimo Rusko. Před Schalke hostoval ještě v anglickém West Hamu, ale tam se příliš neprosadil. Do Ruska přestupoval Král ze Slavie, se kterou vyhrál dva tituly a byl i u jejího tažení Evropskou ligou až do čtvrtfinále v ročníku 2018/19. 

Schalke bojovalo o záchranu opravdu srdnatě, ale nestačilo to: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události