Fotbal

30: Príbeh ligy. Na Voyo poběží nový dokument o slovenských legendách

Začalo to v roce 1993, kdy fotbalisté často bydleli v útrobách tribun, tituly se oslavovaly na motorkách a novináři běhali za hráči ve vteřině jejich střídání. Tehdy se formovaly rivality, utvářely charaktery a upevňovala oddanost k fotbalu. A právě o hráčích, fotbalových legendách a slovenském prostředí je zbrusu nový sportovní dokument, který bude k vidění už od soboty na Voyo.

Dokument je plný spousty zajímavých příběhů a záběrů z těžkých proher, nezapomenutelných momentů a různých vzpomínek. Objevují se v něm největší legendy a nejvěhlasnější jména slovenského fotbalu, třeba bouřlivák Laco Molnár, král střelců Róbert Semeník, obávaný kanonýr Pavol Diňa nebo ikony v podobě Martina Škrtela, Juraje Kucky nebo rodinného klanu Weissových. 

Nechybí ani osudy fanoušků, kteří často mrzli na stadionech v nízkých teplotách, procestovali kvůli milovaným klubům svět, a dokonce se kvůli fotbalu nechali několikrát vyhodit i z práce.

Pořad poukazuje také na to, jak je fotbal zakódovaný v DNA Slováků a představuje díky tomu námět pro řadu písniček, hymen nebo filmů. Navíc je i součástí identity země. 

O zbrusu novém a unikátním filmu se rozmluvil i jeho režisér Marek Prochác. "Výpisy mistrů a výpočty rekordů jsou fanouškům už dobře známé. Naší ambicí proto bylo ukázat tři dekády slovenského fotbalu novým způsobem. Co nejvíc autenticky přenést do filmu atmosféru devadesátých let, prach stadionů, přeplněné tribuny a celou krásu rodící se fotbalové kultury. Chtěli jsme se dostat hrdinům naší ligy víc pod kůži a odhalit nečekané emoce. Slovenský fotbal ukrývá stovky tisíc inspirativních osudů," přiznal. 

Související obsah

​Dokument natočil tak, že je v něm i řada zajímavostí. Ty autoři hledali několik měsíců. Prošli kvůli nim spoustu archivů a projeli celé Slovensko. V záběrech se objeví třeba každý klub, který kdy hrál nejvyšší soutěž. Fanoušci se mohou na film 30: Príbeh ligy těšit už tuto sobotu na Voyo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události