Fotbal

Skvělé gesto kouče Slavie. Kvůli charitě vydražil medaili za triumf v MOL Cupu

Skvělé gesto kouče Slavie. Kvůli charitě vydražil medaili za triumf v MOL Cupu
Asistent trenéra Slavie Pavel Řehák | Zdroj: Profimedia.cz

Asistent trenéra fotbalové Slavie Pavel Řehák ukázal, že i když patří na lavičce mezi bouřliváky, má srdce ze zlata. Devětapadesátiletý kouč, který v minulosti v sešívaném dresu hrál, totiž vydražil medaili za triumf v letošním ročníku MOL Cupu, jejž mužstvo z Edenu vyválčilo díky vítězné bitvě se Spartou. Výtěžek věnoval na dobročinné účely.

Fotbalisté Slavie na začátku května ve finále MOL Cupu přehráli Spartu a pozvedli nad hlavu trofej pro vítěze domácího poháru. Hráči i členové realizačního týmu navíc dostali i medaile. Nechyběl mezi nimi ani asistent trenéra Pavel Řehák. 

Ten je známý hlavně svým srdcařstvím a bouřlivým chováním na lavičce. Teď ale ukázal, že má nejen sešívané, ale také zlaté srdce. Cenný kov z pohárového finále totiž nechal vydražit v aukci, ve které se vybralo sedmdesát tisíc korun. 

Devětapadesátiletý rodák z Prahy si ale peníze rozhodně nenechal pro sebe. Věnoval je organizaci Zvíře v tísni, jež pomáhá opuštěným a týraným zvířatům, zejména psům a kočkám. 

Související obsah

​Zvířátka se tak mohou radovat z velmi slušné finanční injekce. "Ze srdce strašně moc děkujeme fanouškům Slavie a asistentovi trenéra Slavie Pavlu Řehákovi za dražbu medaile z výhry v MOL Cupu 2023, ze které nám byla dnes na transparentní účet odeslána částka neuvěřitelných 70 tisíc korun. Obrovsky nám to pomůže," poděkovali zástupci organizace na sociálních sítích. 

Slavia na jaře oznámila spolupráci se saúdskoarabským celkem Al Nassr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události