Fotbal

Chci v Saúdské Arábii zůstat, říká Ronaldo. Zvykat si musel na velkou novinku

Chci v Saúdské Arábii zůstat, říká Ronaldo. Zvykat si musel na velkou novinku
Cristiano Ronaldo | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalista Cristiano Ronaldo strávil celou kariéru v Evropě a v nejlepších ligách světa. V prosinci se ale přesunul do Saúdské Arábie, kde si musel zvykat na několik novinek. Nyní také prozradil, jak to bude s jeho budoucností.

Fenomenální portugalský fotbalista hrál za Sporting, Manchester United, Real Madrid a Juventus. Na konci loňského roku se po rozvázání smlouvy v Manchesteru přesunul do Saúdské Arábie, kde pobírá neuvěřitelných 175 milionů liber ročně (4,8 miliardy korun).

Přesun do Asie byl pro něj, jeho partnerku Georginu Rodríguezovou a zbytek rodiny velkým skokem. Všichni si museli zvykat na novou kulturu a pětinásobný držitel Zlatého míče si musel zvyknout ještě na další věc – naprosto rozdílné časy tréninků.

V Evropě byl zvyklý na ranní tréninky, v Al-Nassru je všechno jinak. "V Evropě se trénuje spíš dopoledne, ale tady odpoledne či večer. Když je ramadán, tak jdeme na hřiště třeba až v deset večer," uvedl pro oficiální youtubový kanál saúdskoarabské ligy.

Související obsah

​"Je to hodně zvláštní, ale všechny tyto situace jsou součástí zážitků a vzpomínek," pokračoval Ronaldo. "Rád tyto nevšední momenty prožívám, protože se díky nim učíte. Je to těžké, ale není to nic, co bych nikdy nezažil," bere situaci v klidu jeden z nejlepších fotbalistů historie.

Ronaldo také promluvil o své budoucnosti. "Jsem tu velmi šťastný. Liga je velmi dobrá a já jsem opravdu spokojený. Budu tu pokračovat. Pokud všichni budou pokračovat v dobré práci, myslím, že do pěti let může být tato liga mezi nejlepšími pěti ligami na světě," řekl na závěr rozhovoru.

Podívejte se na jeden z krásných gólů Cristiana Ronalda, který v Saúdské Arábii vstřelil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události