Motorsport

Cais i přes defekt uspěl. Na Sardinii si připsal první body ve WRC

Elitní český rallyový závodník Erik Cais dokončil sardinskou rally, která se jezdí v rámci mistrovství světa WRC, na konečném desátém místě. "Jsem opravdu spokojený, dojeli jsme na skvělých bodech, což se počítá," raduje se Cais, který si tak zvedl sebevědomí po nepříliš povedených posledních dvou zastávkách, které absolvoval v Polsku a Portugalsku.

Erik Cais dojel na sardinské rally na krásném desátém místě a připsal si tak první body v letošní sezoně ve WRC. V kategorii WRC 2 byl dokonce na šestém místě.

Caisovi se však nevyhnuly technické potíže ani během závodu na druhém největším ostrově Středozemního moře. "Neděle byla opravdu těžká, protože byly mohutné deště. Na power stage jsme startovali jako první, což nebylo jednoduché, ale jsem fakt rád, že jsme dojeli do cíle," vysvětluje Cais.

"Nevyhnuly se nám potíže, měli jsme problém s interkomem, takže jsem jel jednu rychlostní zkoušku jenom na oči. Dostali jsme i defekt, takže to byl očistec. Celý víkend byly šílené podmínky kvůli dešti, takže opravdu náročná rally," pokračuje stále teprve třiadvacetiletý pilot Škody Fabie RS Rally2.

Související obsah

​​Ve stáji českého jezdce však po závodě převládala spokojenost. "Byl to super víkend, ze kterého bereme body, což je skvělé. Je potřeba si vzít všechny poznatky a využít je do další práce. Už se těším na další závody," dodal Cais.

Na Sardinii jel i další český závodník Martin Prokop, který získal body v kategorii WRC 2, ve které dojel na devátém místě. Závod vyhrál Belgičan Thierry Neuville. V kategorii WRC 2 byl nejrychlejší Nor Mikkelsen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události