Fotbal

Vrba dokázal udržet Zlín v první lize. Svou odvetu zvládly také Pardubice

Pavel Vrba
Pavel Vrba | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Oba kluby z nejvyšší české fotbalové ligy zvládly barážové souboje a udržely se mezi elitou. Pardubice i Zlín v odvetných duelech ubránily bezgólové remízy proti Příbrami a Vyškovu.

Pardubice si z Příbrami přivezly dvoubrankové vedení a na domácím stadionu ho dokázaly uhájit. Východočeši sice neproměnili žádnou ze svých šancí, které si vypracovali, ale svého soupeře k ničemu nepustili. Po remíze 0:0 se tak udrželi v nejvyšší soutěži. 

Zlín přijel do Drnovic, kde odehrál odvetu proti Vyškovu. Ani tento zápas nenabídl příliš atraktivní útočný fotbal a oba soupeři byli spíše opatrní směrem dozadu. 

​Branka padla až v závěru, když se prosadil Vukadinovič, ale rozhodčí gól po zhlédnutí videa neuznal kvůli hře rukou Fantiše, která předcházela gólové situaci.

Související obsah

I zápas Vyškova se Zlínem skončil bez branek a díky výhře 1:0 z prvního utkání se Zlín udržel v nejvyšší české fotbalové soutěži. Pavel Vrba po zápase oslavil udržení svým tradičním kotoulem vzad. "Přišel jsem, abych se pokusil zachránit Zlín, což se podařilo. Je to úspěch celého týmu," řekl na tiskové konferenci po zápase Vrba. 

Pardubice – Příbram 0:0 (první utkání 2:0)

Vyškov – Zlín 0:0 (první utkání 0:1)

Nejvyšší českou fotbalovou soutěž letos vyhrála Sparta: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události