Fotbal

Bláznivý závěr belgické ligy. Poslední minuty se radovaly z titulu tři různé týmy

Toby Alderweireld
Toby Alderweireld | Zdroj: Profimedia

Nadstavbová část v belgické nejvyšší fotbalové soutěži byla letos velmi napínavá. O titulu nebylo rozhodnuto až do posledních minut. Až v nastaveném čase rozhodl o výhře v lize pro Antverpy, které slaví po 66 letech, Toby Alderweireld.

Napínavější závěr ligy si snad ani fanoušci v Belgii nemohli přát. Šťastně to dopadlo nakonec pro Antverpy, které slaví zisk ligového titulu po dlouhých 66 letech. 

Ve čtyřčlenné skupině o titul měl nejlepší výchozí pozici před posledním kolem tým Royale Union, který měl 46 bodů. Stejný počet bodů měly i Anverpy, ale po základní části na tom byly hůře. O bod méně měl Genk.

Royale Union vedl nad Bruggami, které měly jistotu čtvrtého místa, 1:0 ještě v 89. minutě a už to vypadalo, že budou moci skoro po 90 letech slavit titul. Jenže Bruggy dokázaly vyrovnat a v nastaveném čase ještě dvěma góly otočily skóre. 

Související obsah

​O titul se tak rozhodovalo v souběžně hraném utkání mezi Genkem a Antverpami. A fotbalisté Genku vedli na konci zápasu 2:1 a poté, co Bruggy dokázaly vyrovnat, byli virtuálně mistry. Jenže ve čtvrté nastavené minutě se krásnou trefou prosadil Toby Alderweireld a po výsledku 2:2 se z titulu radují hráči Antverp.

Royal Union SG – Bruggy 1:3 (0:0)
Branky: 46. Adingra – 89. Homma, 90+3. Lang, 90+10. Sandra

Genk – Antverpy 2:2 (1:0)
Branky: 45. Arokodare, 75. Heynen – 58. Kerk, 90+4. Alderweireld

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události