Fotbal

Suchopárek oznámil soupisku na ME do 21 let. Nechybí sparťan Kovář

Českou fotbalovou reprezentaci do 21 let čeká letos na přelomu června a července mistrovství Evropy v Rumunsku a Gruzii. Trenér Jan Suchopárek v pondělí představil nominaci na toto mistrovství. Na soupisce nechybí ani úřadující mistři české ligy brankář Kovář, obránce Vitík či záložníci Daněk s Karabcem.

Lvíčata odehrají svou základní skupinu ve městech Batumi a Kutaisi v Gruzii. Soupeři české juniorky budou Anglie, Německo a Izrael. Hlavní trenér Jan Suchopárek v pondělí představil soupisku 23 hráčů, kteří by se měli na turnaj vydat. Mezi tahouny by měla patřit pětice hráčů, která si zahrála už na minulém mistrovství. Těmi jsou Matěj Kovář, Michal Fukala, Martin Vitík, Pavel Šulc a Adam Karabec.

Kovář by měl plnit roli jasné brankářské jedničky, letos nechyběl ani jednu ligovou minutu v cestě Sparty za českým titulem. V reprezentaci ho doplní i jeho spoluhráči ze Sparty Kryštof Daněk, Adam Karabec, Martin Vitík a Adam Sejk, který letos působil na hostování v Jablonci.

Slavia má v nominaci hned šestici hráčů, ale pouze dva z nich působili letos v Edenu – Matěj Jurásek a David Pech. Matěj Valenta, Tomáš Vlček, Daniel Fila a Antonín Kinský jsou další čtyři slávisté, kteří pojedou na EURO, letos však hostovali po jiných českých klubech.

V nominaci chybí útočník Sparty Tomáš Čvančara, který je zraněný, ale Suchopárek prozradil, že i kdyby byl zdravý, svou výkonností už patří do reprezentačního áčka, takže by na EURO stejně nejel.

Související obsah

​Mistrovství Evropy začíná 21. června. Češi se o den později utkají s Anglií v Batumi. 25. června se ve stejném městě střetnou s Německem a na závěr skupiny se utkají 28. června v Kutaisi s Izraelem. Ze skupiny postupují dva nejlepší týmy.

V nominaci nechybí ani čtyři čerství vítězové Fortuna ligy. Takto se svými spoluhráči oslavili titul na Letenské pláni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události