Fotbal

Zvrat v přestupu Messiho? Žádná Arábie, hráč chce do Barcelony, čeká na nabídku

Zvrat v přestupu Messiho? Žádná Arábie, hráč chce do Barcelony, čeká na nabídku
Lionel Messi v dresu PSG | Zdroj: Profimedia

Co bude s Lionelem Messim po konci v PSG? Vše nasvědčovalo tomu, že odejde za astronomickou výplatou do saúdskoarabského Al Hilal, ale po posledním vyjádření jeho otce se chce Argentinec stále vrátit do Barcelony a španělský klub už údajně našel s vedením soutěže cestu, jak podpis sedminásobného vítěze Zlatého míče finalizovat, aby dodržel finanční fair-play.

Konec Lionela Messiho v PSG není úplně zalitý sluncem. Po posledním ligovém zápase jej fanoušci vypískali a on utekl do kabin, zatímco jeho spoluhráči slavili na hřišti mistrovský titul. Během dvou let ve francouzském klubu vstřelil 32 gólů a na dalších 35 přihrál, čímž pomohl k zisku dvou ligových trofejí a francouzského Superpoháru. Na trofej z Ligy mistrů si ale nesáhl. 

Hádanku o Messiho budoucnosti opět pořádně zamotal jeho otec Jorge Messi. "Leo se chce vrátit do Barcelony a já bych si velmi přál, kdybych ho tam viděl. Barcelona je určitě možnost. Jak to bude, se brzy určitě dozvíte," řekl podle renomovaného novináře Fabrizia Romana. 

Italský novinář dále doplnil, že prezident Barcelony Joan Laporta už absolvoval schůzku s vedením La Ligy, která prý schválila plán katalánského celku, jak dodržet finanční fair-play. Vítěz posledního ročníku španělské ligy ale stále Messimu nepředložil oficiální nabídku. Laporta a Jorge Messi si podle Romana dali nějakou dobu čas, aby našli řešení, které uspokojí obě dvě strany. 

Související obsah

​Pokud se Messi s Barcelonou nedomluví, tak zřejmě podepíše smlouvu se saúdskoarabským celkem Al Hilal, který mu podle webu sport.es nabízí 9,4 miliardy za sezonu, čímž by se stal nejvíc vydělávajícím fotbalistou světa. Překonal by tím Cristiana Ronalda, který ročně od Al Nassru dostává 4,8 miliardy korun. 

Neslavná Messiho rozlučka s PSG. Tým prohrál a on byl několikrát vypískán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události