Tenis

Tenisový maraton, hráčky byly na kurtu skoro 4 hodiny. Na RG se psala historie

Tenisový maraton, hráčky byly na kurtu skoro 4 hodiny. Na RG se psala historie
Beatriz Haddadová Maiová a Sara Sorribesová Tormová | Zdroj: Profimedia

To byla bitva jako hrom! Tenistky Beatriz Haddadová Maiová a Sara Sorribesová Tormová odehrály v osmifinále French Open zápas, který trval 3 hodiny a 51 minut. Je to třetí nejdelší utkání na Roland Garros v open éře. Z vítězství 6:7, 6:3 a 7:5 se nakonec radovala Brazilka.

Jelikož se zápasy v ženském tenise hrají na grandslamech pouze na dva vítězné sety, bývají obvykle rychle hotové. To ovšem neplatilo v zápase mezi Beatriz Haddadovou Maiovou a Sarou Sorribesovou Tormovou. Už první sada napověděla, že si diváci užijí pořádnou dávku tenisu. 

Brazilka vedla 5:2 s náskokem dvou brejků, ale k vítězství úvodní sadu nedotáhla. Ve zkrácené hře se po 74 minutách radovala Sorribesová Tormová. Velmi dobře rozehranou měla Španělka i druhou sadu. Šla do vedení 3:0, ale tentokrát to byla ona, kdo set ztratila, tentokrát v poměru 3:6. Přestože v tomto setu bylo odehráno pouze devět gemů, hrálo se opět 74 minut. Výměny mezi hráčkami byly opravdu dlouhé. 

Související obsah

​Haddadová Maiová nakonec dotáhla tenisový maraton do vítězného konce. Po 3 hodinách a 51 minutách vyhrála 6:7, 6:3 a 7:5. Zápas se tím stal třetím nejdelším ženským duelem na Roland Garros v open éře. Delší už byla pouze utkání mezi Buissonovou a van Lottumovou (4:07, v roce 1995) a Reidovou a Teeguardenovou (3:55, v roce 1972).

Pro Sorribesovou Tormovou ještě turnaj úplně neskončil. Po boku Marie Bouzkové postoupila do čtvrtfinále ve čtyřhře. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události