Stuttgart v odvetě zázrak nedopustil. Vyhrál i podruhé a zůstává v Bundeslize

Fotbalisté Stuttgartu slaví gól | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Stuttgartu si bez větších problémů udrželi v baráži bundesligovou příslušnost. Po domácím vítězství 3:0 zvládli i venkovní odvetu proti Hamburku, kterou vyhráli 3:1. Dvěma góly se o to postaral útočník Enzo Millot.

Hamburger SV se mohl po pěti letech vrátit do Bundesligy, ale v odvetě jeho fotbalisty čekala velmi těžká práce. Pětinásobný německý mistr prohrál úvodní zápas na hřišti Stuttgartu 0:3, a tak potřeboval rychlý první gól. A ten opravdu přišel. Už v šesté minutě napřáhl za hranicí vápna Sonny Kittel a parádní střelou na zadní tyč překonal Müllera.

V 17. minutě mohlo být srovnáno. Serhou Guirassy dostal na malém vápně míč patičkou do sítě, ale radoval se předčasně. Rozhodčí odpískal ofsajd, a tak se skóre neměnilo. To se stalo až ve druhé půli, do které hosté vstoupili výrazně aktivněji.

​Už po třech minutách po návratu ze šaten unikli do rychlého protiútoku Guirassy a Millot a druhý jmenovaný se štěstím dostal míč do sítě. Stejný hráč se v 64. minutě prosadil i podruhé. Tentokrát využil velké chyby brankáře Fernandese, kterého obral o míč, a o úspěšném týmu v baráži už nebylo pochyb.

Definitivní tečku za vítězstvím 3:1 dal v sedmé minutě Silas Katompa. Stuttgart si tak zahraje Bundesligu i v příští sezoně.

Odveta baráže o Bundesligu:

Hamburger SV –⁠ VfB Stuttgart 1:3
Branky: 6. Kittel (Dompé) – 48. Millot (Guirassy), 64. Millot, 90+7. Katompa (Pfeiffer)
První zápas: 0:3 –⁠ po celkovém výsledku 1:6 vítězí Stuttgart