Fotbal

Další rána pro AC. Po Zlatanovi klub opouští i legendární Maldini

Další rána pro AC. Po Zlatanovi klub opouští i legendární Maldini
Zlatan Ibrahimovič (vlevo) a Paolo Maldini (vpravo) | Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci milánského AC musí skousnout dva bolestivé odchody během pár hodin. V neděli večer se s kariérou rozloučil ikonický útočník Zlatan Ibrahimovič, kterého doplní také technický ředitel klubu a velká legenda Paolo Maldini. Důvodem jsou odlišné strategie a vize.

Paolo Maldini je jednou z největších legend světového fotbalu. Jako hráč vyhrál třikrát Ligu mistrů, sedmkrát se stal italským šampionem a 23 let byl členem áčka milánského AC, proto patří mezi největší klubové ikony.

V létě roku 2019 se stal technickým ředitelem klubu a pod jeho vedením se AC Milán dostal zpátky mezi elitu, pravidelně začal hrát Ligu mistrů a vloni si po jedenácti letech došel pro italský titul. Nyní se ale cesty bývalého bravurního obránce a klubu jeho srdce rozcházejí. 

Související obsah

Italský novinář Fabrizio Romano informuje o tom, že Paolo Maldini s okamžitou platností opustí svou pozici v klubu. Důvodem má být odlišná vize a strategie, kterou má klubový předseda Gerry Cardinale. Rozhodnutí přišlo po pondělní schůzce. 

Klub by měl opustit také spoluředitel Ricky Massara, který ale na vyjádření vedení ještě čeká. V příštím ročníku tak fanoušci Rossoneri neuvidí na hřišti Zlatana Ibrahimoviče a v kanceláři bude chybět Paolo Maldini. 

Takto se Paolo Maldini a celý klub loučil se Zlatanem Ibrahimovičem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události