Fotbal

Lionel Messi se prý rozhodl. Míří do zámořské MLS za Davidem Beckhamem

Lionel Messi se prý rozhodl. Míří do zámořské MLS za Davidem Beckhamem
Lionel Messi slaví jubilejní gól | Zdroj: Profimedia.cz

Dlouhé spekulace o budoucnosti jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob Lionela Messiho jsou nejspíš u konce. Slavný Argentinec se údajně rozhodl jako volný hráč přestoupit do zámořské MLS, konkrétně do Interu Miami, který vlastní David Beckham. S informací přišel novinář Guillem Balague, který má k Messimu velmi blízko.

​Budoucnost Lionela Messiho je nejspíš vyřešená. Po dvouletém angažmá ve francouzském PSG se s největší pravděpodobností upíše Interu Miami, který o 35letého útočníka stojí už od jeho vzniku v roce 2018. Už tehdy Messi natočil vlastníkovi celku z MLS Davidu Beckhamovi video, kde mu gratuloval a dodal: "Kdo ví, třeba mi za pár let dáš prsten." A to se nejspíše nyní stane.

Novinář Guillem Balague, který napsal i biografii o sedminásobném držiteli Zlatého míče, vyslal do světa zprávu, že se Messi už rozhodl. Zřejmě definitivně tak padají spekulace o tom, že by mistr světa podepsal v Saúdské Arábii, konkrétně v Al-Hilalu.

Messi by měl mít debut 22. července v rámci Leagues Cupu proti mexickému celku Cruz Azul. Novou smlouvou by si měl rodák z Rosaria přijít i na příjemné bonusy. Podle několika zdrojů serveru The Athletic by navíc Messi dostával peníze od firmy Apple, která s MLS letos na jaře podepsala desetiletou smlouvu v hodnotě 2,5 miliardy dolarů (55 miliard korun). Navíc by měl mít podíl z výnosů firmy Adidas, která je oficiálním partnerem severoamerické soutěže.

Související obsah

​Adidas dodává sady dresů všem 29 týmům, navrhuje míče pro danou soutěž a je i oficiálním sponzorem obuvi. Adidas je partnerem MLS už od jejího založení v roce 1996. Letos obě strany obnovily partnerství až do roku 2030. Smlouva byla podepsána na 830 milionů dolarů (18,2 miliardy korun). Navíc Messi má s Adidasem doživotní smlouvu.

Podle některých zdrojů by Messiho smlouva zahrnovala to, že jakmile v týmu skončí, bude mít možnost odkoupit několikaprocentní podíl v týmu MLS. To by se podobalo smlouvě Davida Beckhama s LA Galaxy, který nakonec koupil právě Inter Miami za 25 milionů dolarů (550 milionů korun).

Messi by se navíc mohl v Miami potkat se známou tváří, kterou je kouč Gerardo Martino. O něm se spekuluje, že by po konci u mexické reprezentace mohl tým převzít. Už dříve jednoho z nejlepších fotbalistů historie vedl v reprezentaci a v letech 2013 a 2014 také v Barceloně.

Messi se s PSG rozloučil porážkou a fanoušci ho navíc vypískali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události