Fotbal

Další změny v Messiho přestupu? Saúdové jsou údajně ze hry, blízko je MLS

Další změny v Messiho přestupu? Saúdové jsou údajně ze hry, blízko je MLS
Lionel Messi | Zdroj: Profimedia

V posledních týdnech a dnech je nejskloňovanějším fotbalovým jménem Lionel Messi. Stále se řeší jeho budoucnost po odchodu z PSG. Mluvilo se o podpisu smlouvy v Saúdské Arábii, což údajně nedopadne. Ve hře je samozřejmě návrat do Barcelony, ale také přestup do MLS.

Podle serveru The Athletic je údajně nejblíže přestup do severoamerické MLS, kde by argentinský mistr světa mohl podepsat s Interem Miami. Podle zdrojů, které zmíněný server má, Messiho přestup do Saúdské Arábie nepřipadá v úvahu.

Aktuálně se tak řeší, zda se 35letý útočník přesune buď zpátky do Barcelony, nebo právě do Interu Miami. Pokud by se přesun do MLS povedl, už je dané také datum jeho debutu v Interu. Ten by měl přijít 22. července v rámci Leagues Cupu proti mexickému celku Cruz Azul. "Všechno už je na stole. Liga je ve všem velmi kreativní a rychlá," uvedl anonymní zdroj pro The Athletic.

Související obsah

​Podle několika zdrojů by navíc Messi dostával bonusy od firmy Apple, která s MLS letos na jaře podepsala desetiletou smlouvu v hodnotě 2,5 miliardy dolarů (55 miliard korun). Navíc by měl mít podíl z výnosů firmy Adidas, která je oficiálním partnerem severoamerické soutěže.

Adidas dodává sady dresů všem 29 týmům, navrhuje míče pro danou soutěž a je i oficiálním sponzorem obuvi. Adidas je partnerem MLS už od jejího založení v roce 1996. Letos obě strany obnovily partnerství až do roku 2030. Smlouva byla podepsána na 830 milionů dolarů (18,2 miliardy korun). Navíc Messi má s Adidasem doživotní smlouvu.

Související obsah

​Podle některých zdrojů by Messiho smlouva zahrnovala to, že jakmile v týmu skončí, bude mít možnost odkoupit několikaprocentní podíl v týmu MLS. To by se podobalo smlouvě Davida Beckhama s LA Galaxy, který nakonec koupil právě Inter Miami za 25 milionů dolarů (550 milionů korun).

Miami má o Messiho zájem už od svého vzniku v roce 2018. Když Beckham klub kupoval, argentinský fotbalista mu dokonce nahrál vzkaz: "Kdo ví, třeba mi za pár let dáš prsten." Pokud by Messi opravdu v USA podepsal, mohla by ho přivítat známá tvář. Hodně se spekuluje o tom, že by tým mohl převzít Gerardo Martino, který v prosinci skončil u mexické reprezentace a Messiho trénoval v argentinské reprezentaci a také v Barceloně v letech 2013 a 2014.

Messi letos po dvou letech ukončil angažmá v PSG. Fanoušci ho vypískali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události