Hokej

Vladimír Růžička slaví 60. narozeniny. Nejvíc si přeje, aby se sblížil s dětmi

Vladimír Růžička slaví 60. narozeniny. Nejvíc si přeje, aby se sblížil s dětmi
Vladimír Růžička | Zdroj: Profimedia

Jedna z největší postav českého hokeje slaví šedesáté narozeniny. Vladimír Růžička, který jako hráč vyhrál olympijské hry nebo z pozice trenéra dovedl českou reprezentaci ke zlatu na mistrovství světa, je momentálně bez angažmá. V rozhovoru pro TN.cz přiznává, že by se ještě rád do práce vrátil, aby pomohl českému hokeji. Prozradil také, jak si užívá svůj jubilejní den.

"Nejsem ten typ, který by narozeniny nějak vehementně slavil, a to ani šedesátku. Strávím den v rodinném kruhu s rodiči, bráchou a nejbližšími v sobotu na zahradě, nic velkého," říká šedesátiletý Růžička s úsměvem. 

V jeho velký den mu neustále zvoní telefon. "Dostávám spoustu gratulací. Jako když jsme vyhráli mistrovství světa, něco takového," směje se. "Celý den odepisuju. Těší mě, že píší i bývalí hráči. Překvapuje mě, že i ti mladí. Je to hezké. Přál mi i prezident hokejového svazu Lojza Hadamczik. Volali jsme si spolu," dodává. 

Jaké dostal k narozeninám dárky, si chce ponechat v tajnosti. O jeden se ale přece jen podělil. "S manželkou půjdeme na večeři do Žižkovské věže. Dlouho jsme se tam chystali. Je to milé překvapení," řekl Růžička.

Související obsah

​V současné době žije Růžička se svojí manželkou Marií, se kterou se mu v roce 2017 narodila dcera Lejla. Z předchozího manželství má ještě dceru Evu (41) a syna Vladimíra (34), který se taktéž živí jako hokejista. "Přál bych si, abychom se s manželkou sblížili se staršími dětmi. To je moje největší přání. Doufám, že to dopadne dobře," přiznal Růžička upřímně. 

Během svého života dosáhl Růžička řady úspěchů. Nejvíce si ale cení toho pod pěti kruhy. "Nejhezčí moment kariéry je předávání medailí v Naganu, kde jsme získali olympijské zlato. To je pro mě nejvíc," řekl bývalý hráč Edmontonu, Bostonu nebo Ottawy, který v Naganu plnil roli kapitána. 

Poslední angažmá měl Růžička v Litvínově, kde loni trénoval dorostence. K hokeji by se ale rád zase vrátil. "Chci určitě trénovat a dělat hokej, který mě baví. Českému hokeji to nejde, jak bychom si přáli. Chtěl bych dát ruku k dílu a pomoct, abychom vychovali mnoho hráčů pro NHL a národní mužstvo," dodal na závěr. 

Podívejte se na reportáž o Vladimíru Růžičkovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události